........................Johnny Depp..........Casey Affleck............Leo DiCaprio...................Zac Efron....................Joaquin Phoenix

**
              .. ....             Jude Law.....................Edward Norton....................Keanu Reeves.........Matt Damon

Červen 2009

NEJprvnější film

30. června 2009 v 15:55 | Nine (DH) |  Filmová NEJ
Kdy vlastně na světlo světa vykoukl první film? To je tématem prvního Filmového NEJ!

Nová rubrika - Filmová NEJ

30. června 2009 v 15:22 | Nine (DH) |  Filmová NEJ
Aby to tu nebylo tak jednotvárné, zakládám novou rubriku Filmová NEJ, kterou budu doplňovat o všelijaké zajímavosti, které se mohou pochlubit předponou NEJ-.

OKO DRAVCE

30. června 2009 v 11:45 | Nine (DH) |  Filmy (USA)
Na tento film (Eagle Eye v originále) jsme chtěli jít s kamarádkou do kina, ale nějak to nevyšlo (resp. jsme zašly na něco jiného). A tak jsem ho viděla až teď .

Speed Racer - jak vznikal?

29. června 2009 v 11:08 | Nine (DH) |  Filmy (USA)
Většina tohoto článku bude vycházet z časopisu Premiere, časopisu, který miluje film, stejně jako já .

Jak víte ze zajímavostí uvedených v článku SPEED RACER, většina filmu se natáčela před zeleným pozadím:
"Režiséři místo natáčení ve skutečných lokacích, které by k povaze filmu nebylo možné, nahnali herce před zelné plátno v ateliérech, kde je čekalo pár rekvizit a nablýskaná, ale nepojízdná auta, a znovu povolali do zbraně své oblíbené odborníky na digitální efekty, s nimiž oživili už temný svět Matrixu - a vysvětlili jim, že tentokrát s jejich pomocí chtějí stvořit něco trikově náročnějšího, ale zároveň ještě méně svázaného všední realitou: unikátní vesmír, kde je závodění vším a který je hony vzdálený všemu, co jsme kdy viděli."

SPEED RACER

29. června 2009 v 10:05 | Nine (DH) |  Filmy (USA)
Děkuji, děkuji, děkuji, DĚKUJI!!!
Děkuji časopisu Premiere, že mě vlastně přemluvil ke zhlédnutí Speed Racera, opravdu VY-NI-KA-JÍ-CÍ-HO filmu!!! Ááá, se úplně těším, až budu v hodnocení pět ódy .

GRAN TORINO

29. června 2009 v 8:27 | Nine (DH) |  Filmy (USA)
Hlavní roli ve filmu, který dostal název podle značky auta, o které tu mj. taky jde, hraje Clint Eastwood. Toho já vůbec nemusím, se přiznám, ale četla jsem o snímku dobré recenze, tak proč bych se nepodívala? Přeci nemůžu film hned kvůli hlavnímu představiteli zavrhnout (ačkoli u jiných filmů mi to jde jen z principu ).

TRANSFORMERS

27. června 2009 v 23:48 | Nine (DH) |  Filmy (USA)
Hahááá ! To by mě zajímalo (jako opravdu), co jsem to viděla za kus filmu, že jsem rozhlašovala, že mě Transformers nechytly (protože z nich to fakt nebylo) .

Jsem se nudila a našla jsem je, tak jsem si řekla, že jim dám (domnělou) druhou šanci. A supér!

NOUZOVÝ VÝCHOD

27. června 2009 v 15:43 | Nine (DH) |  Filmy (USA)
Nouzový východ, to je ten film, o kterém jsem chtěla psát původně, ale spletla jsem si název s Předčítačem. V obou filmech (totiž) hraje Kate Winslet.

Nouzový východ byl často uváděn jako film, kde se na plátně opět sejdou Rose a Jack z Titanicu, čili Kate Winslet a Leonardo DiCaprio. Mě to nalákalo a lákám i vás, je to výjimečný film!

PŘEDČÍTAČ

27. června 2009 v 12:07 | Nine (DH) |  Filmy (USA)
Jsem si spletla název, ale to nevadí - i tento film s Kate Winsletovou jsem viděla, tak když už jsem to načla, dokončím to .
Kamarádka měla slevu na vstupenky do kina, tak jsme toho tedy využily...

Anketa - filmový žánr

27. června 2009 v 10:58 | Nine (DH) |  Ankety
Chystáte se do kina a listujete v programu. Na jaký typ filmu nejspíše vyrazíte?

Oscar pro všechny

27. června 2009 v 10:46 | Nine (DH) |  Novinky
Tak pro všechny samozřejmě ne, ale prezident americké filmové akademie Sid Ganis rozhodl, že namísto současných 5 nominací pro "Nejlepší film" jich bude hned dvakrát tolik.

Není to ovšem poprvé, počet nominovaných se za celou historii (81 ročníků) různě měnil.
V začátcích (1929) udělování v současnosti tak prestižních cen se vybíralo z více jak 5 snímků, po devět let pak z 10 - posledním takovým ročníkem byl ten 16. v roce 1943 (tehdy zvítězila proslulá Casablanca). (V letech 1934 a 1935 se dokonce vybíralo z 12 kandidátů.)

82. ročník předávání cen se bude konat 7. března 2010.

SNĚŽENKY A MACHŘI PO 25 LETECH

26. června 2009 v 0:17 | Nine (DH) |  Filmy (ČR)
Na pokračování Sněženek a machrů jsem vyrazila s kamarádkou do kina. Původní film z roku 1983 zná snad každý, a proto i my jsme byly zvědavé, jaké bude pokračování. Osobně jsem o tom nečetla valné recenze, ale tentokrát jsem na ně nic nedala a lístek si koupila. Udělala jsem dobře...

LEAVING LAS VEGAS

25. června 2009 v 12:29 | Nine (DH) |  Filmy (USA)
Po delší době vyšlo zas DVD, které mě zaujalo a které jsem si tedy v trafice koupila. Jedná se o film Leaving Las Vegas z roku 1995, kde v hlavní roli září Nicolas Cage a Elisabeth Shue. Líbil se mi popis filmu i názory jeho diváků a navíc - Cage mám docela ráda .

DOKONALÝ TRIK

25. června 2009 v 9:13 | Nine (DH) |  Filmy (USA)
Občas bych blog nejradši roztrhla - člověk se píše s článkem, uloží ho a pak na blogu zjistí, že mu 3/4 chybí, neuloženo . Takže film Dokonalý trik podruhé :

Film Christophera a Jonathana Nolanových z roku 2006, kteří jej natočili před kasovním trhákem Temný rytíř, si o hodnocení sám říká českým překladem originálního názvu The Prestige - je dokonalý.
Ale první věta, co mi přišla na jazyk, co jsem film dokoukala, bylo: "Áááá, já jsem z toho magooor!" .

V kinech od 25. 6.

24. června 2009 v 13:04 | Nine (DH) |  Premiéry
TRANSFORMERS 2: POMSTA PORAŽENÝCH (USA)
Originální název: Transformers: Revenge of the Fallen
R: Michael Bay; H: Shia LaBeouf, Megan Fox, Hugo Weaving, Josh Duhamel, Ramon Rodriguez

Trailer:COCO CHANEL (Francie)
Originální název: Coco avant Chanel
R: Anne Fontaine; H: Audrey Tautou, Alessandro Nivola, Marie Gillain

Trailer:


DLOUHÁ CESTA

23. června 2009 v 10:46 | Nine (DH) |  Filmy (USA)
Tak hned na úvod bych chtěla říct, že český překlad se mi nelíbí - původní anglický zní Walk to Remember...

A všichni, co plánujete film zhlédnout, doporučuji si k ruce připravit minimálně jedno balení papírových kapesníčků . Film z roku 2002 vás totiž bude nutit propláchnout si slzní kanálky .

MIRACLE RUN

22. června 2009 v 15:37 | Nine (DH) |  Filmy (USA)
Myslím, že tento film (alternativní název Unexpected Journey) u nás není nijak moc známý. Ale je to škoda, protože se jedná o nádherný film.
A víte, komu ho hlavně doporučuji? Těm, co tvrdí, že Zac Efron neumí hrát! Myslím, že se budete divit, co zde předvedl.
Zde máte odkazy na jednotlivé části na YouTube.com:


Mám takový zvyk, že když se mi herec líbí v nějakém filmu, hned hledám, kde jinde hrál... Zkrátka jsem viděla Muzikál ze střední: Maturitní ročník a tak nějak mě chytnul. A asi tušíte, kdo nejvíc . Zabrouzdala jsem tedy na IMDb.com a zjistila si tento snímek, jehož popis najdete v pokračování.

STARŠÍ SYN

21. června 2009 v 15:44 | Nine (DH) |  Filmy (USA)
Na film jsem narazila opravdu jen náhodou. Zaujal mě název, očekávala jsem nějaké drama, a proto jsem byla překvapená, když jsi si na CSFD.cz četla následující oficiální text distributora:

"Hrdinou americké komedie režiséra Mariuse Balchunase je hudebník Max Sarafanov (Rade Sherbedgia), ukrajinský imigrant, který žije s rodinou v losangeleské čtvrti Little Russia. Má smůlu, protože právě přišel o práci v místním orchestru, ale doposud se nevzdal svého snu, že jednou složí velkou symfonii. A víc než co jiného si přeje, aby jeho děti uvěřily, že mohou v životě dokázat velké věci. Dcera Lolita (Leelee Sobieskiová) chce ovšem opustit domov, provdat se za pilota a přestěhovat se do Hustonu, její mladší bratr Nikita je zase posedlý vášní k mnohem starší sousedce a doufá, že s ním uteče do New Yorku. Ale ještě předtím, než mohou oba odejít, se v Maxově domě objeví zloděj aut Bo (Shane West) se svým komplicem a předstírá, že je dávno ztracený Maxův nejstarší syn, aby se u něho mohl ukrýt před policií. A pro Maxe je tato situace odpovědí na všechny jeho problémy…"


WALK THE LINE

21. června 2009 v 10:00 | Nine (DH) |  Filmy (USA)
Přiznávám, že jsem film z roku 2005 chtěla vidět hlavně kvůli představiteli hlavní role Johnnyho R. Cashe Joaquinu Phoenixovi. A samozřejmě i Reese Whiterspoon, o které jsem neměla tušení, jak hezky zpívá. Zkrátka jsem ji měla zafixovanou jako (Pravou) blondýnku.

Walk the Line popisuje život legendárního country zpěváka, kytaristy a skladatele Johnnyho R. Cashe, který byl i autorem knižní předlohy filmu.

Johnny Cash, tehdy ještě jen J. R. Cash (vyslovuj "džejár keš") vyrůstá v americkém Arkansasu. Je právě období Velké hospodářské krize a on i se svým starším bratrem Jackem, který je mu nejlepším přítelem, denně pomáhá na otcově bavlníkové farmě. V roce 1944 jeho rodinu ale postihne tragédie - bratra Jacka vtáhne cirkulárka a on svým zraněním podlehne. Otec z toho viní svého mladšího syna J. R. a vlastně mu nikdy neodpustí. I z těchto důvodů, ale taky jen proto, že ho to baví, J. R. uniká do světa hudby; hodně ho ovlivňuje gospelová muzika a kancionály.
Když je mu 18 let, nastupuje do armády, kde si během služby v ní kupuje svou první kytaru a skládá první písničky - po zhlédnutí filmu (Walls of Folsom Prison) píše Folsom Prison Blues. V té době se také zasnoubí se svou budoucí manželkou Vivian, se kterou se po návratu z vojenské služby odstěhuje do Tennessee. Žena ho přemlouvá, ať pracuje pro jejího otce jako podomní obchodník, ale Johnnymu to za prvé nejde (všichni ho odmítají) a za druhé sní o hudbě. A při jedné opět nevydařené pochůzce objevuje nahrávací studio Sama Phillipse, kde o pár dní později se svými kamarády (The Tennessee Three) nahrává svou první desku! A úspěch na sebe nenechá dlouho čekat; jejich píseň Cry, Cry, Cry a ostatní se rázem stávají hity rádií. Johnny Cash se může kariéře zpěváka věnovat naplno. To ale znamená méně času pro rodinu - ženu Viv a dvěma dcerám Rosanne a Kathleen.
Během jednoho koncertu se setkává se svým idolem z dětství - June Carterovou. Ta je hvězdou koncertů i rádií již od dětství (J. R. s Jackem ji sami rádi poslouchali, J. R. si schovával její časopisy), ale jak sama říká: je vlastně jen obyčejná zpěvačka, horší než její sestra Anita, a proto se naučila dělat všelijaké opičky, aby se aspoň nějak odlišila. Narozdíl od Cashe ale ona svou kariéru unesla, Johnny se totiž začne potýkat s alkoholovou a drogovou závislostí, kvůli nimž s ním nechce June ani koncertovat; není na něj spolehnutí. Aby vydržel koncertní tempo, užívá stimulanty, které mají negativní dopad na jeho chování (ne však na jeho tvořivost). Po jednom obzvlášť ošklivém záchvatu, kdy rozmlátí koncertní pódium, ho June odváží domů, kde se o něj stará. Vyhazuje mu prášky, na kterých je Johnny závislý, což ovšem vyvolává u Cashe abstinenční příznaky, kvůli kterým ho June opouští.
Johnny R. Cash do problémů s alkoholem a drogami propadá ještě víc. Víceméně ho už nevidíme ve střízlivém stavu, natož vystupovat. Stále ale v srdci nosí lásku k June, za níž se pěšky vydává přes celé město, aby jej ovšem zde ona opět odmítla. Při cestě domů Johnny Cash zabloudí v lese, kde nakonec usne, a ráno se probouzí na staveništi... Ten dřevěný dům u jezera a uprostřed lesa kupuje.
Přijíždí ho sem navštívit jeho rodina - jak rodiče, tak i jeho bývalá žena Viv s dcerami, a také June s rodinou. Kvůli traktoru vyvrcholí Johnnyho "nevztah" s otcem a kdyby ho June nevytáhla z vody, do které zajel i s traktorem (otec mu vyčítá, že tak drahý stroj nechává zapadlý v blátě, proto jej Johnny jde natruc vyprostit...), možná by se utopil...
June a její otec s matkou se pak radikálně postaví k jeho boji se závislostmi. Nedovolí jeho dodavateli drog ani vstoupit na pozemek. Johnny Cash končí s užíváním drog a prášků...
Během svého boje se závislostí si pročítá dopisy od fanoušků, z nichž mnohé byly odeslány z různých věznic. Johnnyho to inspiruje k uspořádání koncertu v kalifornském Folsom Prison a album, které je zde nahráno, se stává jedním z jeho nejúspěšnějších alb vůbec.
Cash se vrací i na běžná pódia a během jednoho koncertu přímo před diváky požádá June o ruku. Už několikrát jeho návrh odmítla a zdá se, že odmítne i nyní, ale ne. Johnny se dočkal, June Carterová se stane jeho ženou!

V kinech od 18. 6.

20. června 2009 v 18:50 Premiéry
KRVAVÉ POBŘEŽÍ (Čína)
Originální název: Chi bi
R: John Woo; H: Tony Leung Chiu Wai, Takeshi Kaneshiro, Fengyi Zhang, Chen Chang, Jun Hu, Wei Zhao, Shido Nakamura, Song Jia

Trailer: