........................Johnny Depp..........Casey Affleck............Leo DiCaprio...................Zac Efron....................Joaquin Phoenix

**
              .. ....             Jude Law.....................Edward Norton....................Keanu Reeves.........Matt Damon

DOKONALÝ TRIK

25. června 2009 v 9:13 | Nine (DH) |  Filmy (USA)
Občas bych blog nejradši roztrhla - člověk se píše s článkem, uloží ho a pak na blogu zjistí, že mu 3/4 chybí, neuloženo . Takže film Dokonalý trik podruhé :

Film Christophera a Jonathana Nolanových z roku 2006, kteří jej natočili před kasovním trhákem Temný rytíř, si o hodnocení sám říká českým překladem originálního názvu The Prestige - je dokonalý.
Ale první věta, co mi přišla na jazyk, co jsem film dokoukala, bylo: "Áááá, já jsem z toho magooor!" .

Trailery:
Herecké obsazení:

Christian Bale - Alfred Borden
Hugh Jackman - Robert Angier
Michael Caine - Cutter
Rebecca Hall - Sarah Borden
Samantha Mahurin - Jess Borden
Scarlett Johanson - Olivia Wenscombe
David Bowie - Tesla


Popis filmu:

"Robert Angier (Hugh Jackman) a Alfred Borden (Christian Bale) spolu soutěžili už od doby, kdy jako mladí kouzelníci začínali. Jejich přátelská rivalita však skončila, když Alfred přišel s trikem, který zanechal všechny diváky včetně Roberta v úžasu. Jak dokázal něco tak úžasného? Tahle otázka Robertovi pořád vrtá hlavou. Mnohem důležitější však je, jak tak dokonalý trik napodobit. Za každou cenu musí zjistit, jaké tajemství Alfred skrývá. Jde tu přece o jeho prestiž... Uznávaný režisér Christopher Nolan (MEMENTO, INSOMNIA, BATMAN BEGINS) přichází s tajemným příběhem dvou kouzelníků z prostředí Londýna přelomu 19. a 20. století, jejichž rivalita je dovedla až k celoživotnímu boji plnému posedlosti, závisti a podvodů se smrtelnými následky." - autor: 3DD!3, www.csfd.cz


Hodnocení filmu:

Ne, tu druhou půl hvězdičku.... já nevíííííím . Ale i 4,5 hvězdičky je krásné hodnocení .
Jak už jsem psala v úvodu, film mě pořádně zmátnul; chce zápolení obou iluzionistů pozorovat bedlivě, abyste se ve filmu pak dobře orientovali (mně se moc nedařilo, víceméně mi to - snad! - došlo až druhý den ráno ). Bylo ale výborné, jak mě film nenechal vybrat, komu z iluzionistů mám vlastně fandit. Taky šlo horko těžko předpokládat, co se semele dál. Ano, pravděpodobně pomsta druhého kouzelníka, ale jaká?
V neposlední řadě se film opírá o výborné herecké výkony. A když o tom tak přemýšlím:


Zajímavosti:

Oba představitelé hlavních rolí si prošli kouzelnickým tréninkem od profesionálů. Také se setkali s proslulým Davidem Copperfieldem.

Zkuste si napsat iniciály hlavních postav Alfreda Bordena a Roberta Angiera... A. B., R. A..... ABRAcadabra...

Autorem knižní předlohy je Christopher Priest, který odmítl žádosti režiséra Sama Mendese o zrežírování svého díla. Trval si na tom, že režisérem bude Christopher Nolan - Priest obdivoval jeho filmy Memento a Following.

Ve filmu A. Borden a R. Angier jdou okoukat trik jednoho ze svých kolegů iluzionistů Chunga. Tento kouzelník skutečně žil, ale nebyl to Číňan, nýbrž kavkazský Američan William Ellsworth Robinson, který se za Číňana Chunga Linga Sooa jen vydával, aby diváky nalákal i na svůj exotický původ. Jako Chung i žil.
Zemřel v roce 1918, když se mu nepovedl trik s chycením vystřelené kulky. "Můj bože, byl jsem střelen," byla jeho poslední a první anglická slova, která na jevišti za 19 let své kariéry iluzionisty pronesl.

Nemalou roli má ve filmu i další skutečná osobnost - Nikola Tesla. Světově proslulý vynálezce, fyzik a inženýr, který ve své laboratoři v Colorado Springs skutečně sestrojil elektrický experiment. Také byl proslulý svým ekcentrickým chováním.

Jednu z rolí si zahrálo i dítě Christophera Nolana.


Plakáty:

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama