........................Johnny Depp..........Casey Affleck............Leo DiCaprio...................Zac Efron....................Joaquin Phoenix

**
              .. ....             Jude Law.....................Edward Norton....................Keanu Reeves.........Matt Damon

Září 2009

Na čekané

29. září 2009 v 23:47 | Nine (DH) |  Já, já, jen já :-D
Je čtvrt na dvanáct, ale já stále straším vzhůru tady u PC... A proč? Protože nám neteče teplá voda, dokud se někde dole ve sklepě nepustí nějaký kohoutek. Podle slov "někde nějaký" asi tušíte, že vůbec nemám páru "kde" a "jaký" . Ve čtvrtek nám prasknul bojler a od té doby jsem závislá na našich, až teplou vodu pustí (ona se voda nahřívá, víceméně to funguje, jenže prý je v bojleru nějaký přetlak, a proto to tak šíleně rachtá...). No a naši jsou dneska kde? Na večeři s lidma od koní . Jenže stále silnější únava a stále těžší víčka asi mé čekání brzy ukončí...
Dlouhou chvíli jsem si zkrátila čtením vašich blogů (děkuji za ně!) a sledováním videí, které jsem kvůli nedostatku času musela pořád odkládat. Jo, tak teď toho času mám až moc .

Konec, ende, šlus

28. září 2009 v 12:50 | Nine (DH) |  Já, já, jen já :-D
28. září už i mně definitivně končí prázdniny . Zítra mi vypukává 3. rok studia na VŠ... A k mé radosti (velmi ironické) začínám předmětem, který jsem na střední skoro až nesnášela - účetnictví . Poslední asi tři dny se "trápím" tím, že jsem marně vzpomínala, kolik let jsem se ho učila. Dospěla jsem k závěru, že 2 roky, kamarádka mi to potvrdila .

CRY-BABY

28. září 2009 v 1:19 | Nine (DH) |  Filmy (USA)
Když jsem psala o Sweeney Toddovi, zmínila jsem, že Johnny Depp hrál už dávno předtím v jiném muzikálu - Cry-Baby. A tak jsem zabrousila na YouTube.com, že si tam najdu alespoň trailer a ono ejhle - je tam celý film. Tož jsem neváhala a zhlédla ho .

CRASH

26. září 2009 v 12:12 | Nine (DH) |  Filmy (USA)
Sestra to zrovna pustila na DVD, tak si připomínám jeden z mých nejoblíbenějších filmů .

SWEENEY TODD: ĎÁBELSKÝ HOLIČ Z FLEET STREET

26. září 2009 v 1:36 | Nine (DH) |  Filmy (GB)
Na svém druhém blogu o H. Ledgerovi jsem poslední dobou často psala o Johnny Deppovi. Byla jen otázka času, kdy si ho budu chtít připomenout i jinak než jen z článků. A Sweeney Todd byla nakonec ta volba, která se mi sama vkradla na mysl . (Vlastně nééé, já se o Sweeneym v článku zmínila! )

Já vím, že jsou podkapitoly dost dlouhé, ale stojí za přečtení . A videa za zhlédnutí.

Diplomek

25. září 2009 v 22:54 | Nine (DH) |  Trochu mimo
Tak jsem vyhrála diplomek - za písmenkádu . Tady je:


Děkuji!

12. 9. 2009, sobota - O 10 KM BLÍŽE HVĚZDÁM

25. září 2009 v 12:39 | Nine (DH) |  Já, já, jen já :-D
Udělám to jinak . Nebudu vás tady zahlcovat všemi podrobnostmi a opíšu sem původní "deník". Je stručnější, vtipnější, a proto si myslím, že i sem vhodnější .
Taky sem nenapíšu všechny dny najednou, ale asi postupně, podle toho, jak bude nálada a čas. Každopádně dneska to bude určitě jen den první, den odletu . V pokračování...

TV tipy na víkend

24. září 2009 v 22:21 | Nine (DH) |  TV doporučení
Na víkend se máme na co těšit - filmový program komerčních televizí:

26. září 2009 (sobota) - 20:00 - TV Prima
Pýcha a předsudek

Klasický příběh lásky a nenávisti líčí osudy pěti krásných sester Bennetových, které jejich matka vede pevnou rukou k životnímu názoru, podle něhož je žena šťastná jedině tehdy, když se bohatě provdá. Jediná Elizabeth se tomuto modelu zatím úspěšně vzpírá, v čemž ji plně podporuje její dětinský otec. Když se v blízkém zámečku zabydlí svobodný a hlavně bohatý pan Bingley, všichni Bennetovi v čele s maminkou zavětří šanci na výhodný sňatek. Nejstarší dcera Jane, citlivá a krásná dívka, panu Bingleymu okamžitě podlehne. Mladší Elizabeth se zase zamlouvá jeho přítel Darcy, který ovšem vypadá jako ukrutný snob a navíc má podle všeho prsty v krizi, která později naruší vztah Jane a Bingleyho. Je možné jednoho člověka stejně vášnivě nenávidět i milovat? Jeden z nejčtenějších a nejoblíbenějších knižních bestsellerů, Pýcha a předsudek britské spisovatelky Jane Austenové, se po více než šedesáti letech vrací na filmové plátno. Snová výprava do Anglie konce 18. století s hvězdným obsazením, okouzlující kamerou a nesmrtelným příběhem.

Film Tatínkova holčička vyhrál na festivalu v La Rochelle

23. září 2009 v 8:22 | Nine (DH) |  Trochu mimo
Tak nálada se pomalým tempem blíží k mému domu, už ji v dálce dokonce i vidím, a i tohle mi včera trochu zvedlo náladu (nebo lépe řečeno se mi dostalo takového zadostiučinění):

Film Tatínkova holčička vyhrál na festivalu v La Rochelle

Cenu pro nejlepší snímek v sekci evropské televizní tvorby získal na 11. mezinárodním festivalu televizní tvorby ve francouzském La Rochelle film Tatínkova holčička z úspěšného cyklu TV Nova Soukromé pasti. Ocenění převzala vedoucí projektu, režisérka Tereza Kopáčová.

Televizní film Tatínkova holčička z cyklu Soukromé pasti se představil v pátek 18. září 2009 na 11. mezinárodním festivalu televizní tvorby ve francouzském La Rochelle, v sekci evropské televizní tvorby, v níž byly zastoupeny pořady z Velké Británie, Německa, Itálie, Švédska, Portugalska a dalších zemí. Drama režiséra Petra Slavíka, odvážně upozorňující na jeden z nejbolestnějších společenských problémů - sexuální zneužívání dětí, osobně představila ve Francii vedoucí projektu, režisérka Tereza Kopáčová.

Hlavní postavy příběhu o zneužívání patnáctileté dívky nevlastním otcem ztvárnili Berenika Kohoutová a Miroslav Etzler. Snímek, který vzbudil mimořádnou pozornost již při své televizní premiéře 22. října 2008, získal cenu pro nejlepší TV film v evropské sekci. "Byl to úžasný zážitek," svěřila se režisérka Tereza Kopáčová. "Soukromé pasti vzbudily velkou pozornost i v konkurenci hraných televizních filmů z celé Evropy, v kulisách nádherného města, jakoby vystřiženého ze Tří mušketýrů. Přidá nám to energii i na Soukromé pasti 2, na kterých začínáme pracovat."

"Máme radost, že ocenění filmu Tatínkova holčička na zahraničním festivalu potvrdilo jedinečnou kvalitu celého cyklu Soukromé pasti, kterým Nova vzbudila loni na podzim mimořádný ohlas," řekl generální ředitel TV Nova Petr Dvořák.


Zpátky z Korfu, nálada tam ale zůstala

21. září 2009 v 21:29 | Nine (DH) |  Já, já, jen já :-D
V sobotu o půlnoci jsme se s našima letecky vrátili z dovolené na ostrově Korfu. Bylo to tam úžasné a to natolik, že bych tam nejraději zůstala. Asi sem časem přidám popis, ale varuji, že to bude extrémně podrobné asi... Nechci na nic zapomenout . Doplním i spoustou fotek, ale až se z Řecka vrátí i moje nálada... Jsem taková posmutnělá, flegmatická a myšlenkami (a vzpomínkami) pořád na Korfu . Pořád mi chybí tamní režim, i na mobilu si stále odmítám změnit čas zpátky na český... Kouknu na hodiny a říkám si: "Hm, teď bychom byli na obědě." "Hm, teď bychom se koupali v moři." "Hm, teď bych místo rohlíku snídala výborným řeckým jogurtem zalitý broskvový a ananosový kompot." A tak dále, a tak dále .
Na filmy nemám taky zrovna náladu, takže nevím, kdy tu něco přibude... Lidi, je to se mnou špatný nějak .
Ještě jsem se vlastně vrátila a musela jsem hned v neděli řešit rozvrh do třeťáku. A dneska zápis na něj (přes net) . Samozřejmě byl server zase přetížen, takže to vůbec nešlo... Sice klasika, ale člověka to rozčílí pokaždé. Ale nakonec se mi to podařilo až na jeden předmět přesně tak, jak jsem si plánovala . Aspoň něco...
Tak já jdu vyhlížet náladu, ahoooooj!


09/09/09

10. září 2009 v 9:24 | Nine (DH) |  Já, já, jen já :-D
Jak jsem psala v článku o filmu Číslo 9, číslici 9 zkrátka miluji . Dlouho jsem neměla žádné oblíbené číslo, pořád jsem ho hledala a ono nakonec z ničeho nic dorazilo za mnou samo. 9. Jeho anglickou verzi - Nine - mám jako přezdívku. Ale víte, co je zvláštní? Že já to vyslovuji tak, jak se to píše, včetně měkkého "i" . Nevím proč, ale prostě ano (pokud se jedná opravdu o tuto netovou přezdívku, jinak samozřejmě "najn" ).

Zkrátka jsem se rozhodla vám popsat, co se mi ten den přihodilo . Žádné výhry milionů v loterii, nové lásky či osobní rekordy v atletice nečekejte, byl to prostě jen trochu nabitější den, než ty předchozí (nečekaně, ráno po probuzení jsem to ještě nevěděla ).
Kdo nechce, ať nečte, nechci mít na svědomí vaši zkaženou náladu .

9. 9. 09 Číslo 9

9. září 2009 v 15:38 | Nine (DH) |  Premiéry
Dnešní datum je pro mě přímo úžasné - 9. 9. 2009. Miluju 9 .

A číslo 9 použili i autoři filmu Číslo 9, v originále jen "9", který má příhodně dnes premiéru. Trailer máte zde:


STORMBREAKER

6. září 2009 v 21:05 | Nine (DH) |  Filmy (USA)
Nevím, co k tomu napsat. Prostě jsem se jen koukla, když už to bylo doma .

ASTERIX A OLYMPIJSKÉ HRY

6. září 2009 v 19:56 | Nine (DH) |  Filmy (ostatní země)
Včera film dávali na Nově v hlavním vysílacím čase. Nedívala jsem se proto, že bych se těšila, ale proto, že jsem byla zvědavá, zda se potvrdí recenze, co film zrovna nevychvalovaly, spíše naopak...

FALCO

5. září 2009 v 9:02 | Nine (DH) |  Filmy (ostatní země)
Zkrátka film, na nějž jsem vídala plakáty, ale do kina nešla. Koukla jsem až včera .
Mimochodem, v závěru Zajímavostí mám pro porovnání videa skutečného Falca a Falca Manuela Rubeyho v hlavní roli. Jen se podívejte, jak PERFEKTNĚ Manuel Falca zahrál, jak okoukal jeho gesta apod.


Domácí úkoly

3. září 2009 v 17:48 | Nine (DH) |  Já, já, jen já :-D
Naštěstí ne školní, do školy vyrážím až 29. září, ale od pana ortopeda jsem dostala .

Tak s kolenem přeci jen něco mám - dysplazie čéšky, prosím pěkně. Zkrátka, představte si hrnec s pokličkou - sedí perfektně. A teď dáte trochu jinou pokličku a ona se vám bude na hrnci kvrdlat. A to mám já. Tak mi to bylo vysvětleno.
Nedá se s tím nic dělat, než správně posílit stehenní sval. A toho se týkají mé domácí úkoly . Ukázal mi dva cviky (zatínání stehenního svalu a pak zvedání napnuté nohy v sedě), které mám dělat před každým tréninkem, aby se sval správně před následujícím tréninkem nabudil. A ve volných chvílích si mám hrát na čápa . Né, postávat na jedné a pak na druhé noze, mírně v koleni pokrčené . Žádné děti roznášet nebudu!!
Rameno, namožená třísla, bok řešit nebude, to přejde samo. Prioritou je koleno, kterému stále nesmím ulevovat, jinak ze mě prý nebude ani průměrný atlet. Tak to přeci stojí za to bojovat, ne? Kooonečně něčeho v tom sportu dosáhnout, třeba nového osobáku . Kéž by...

Mno, za měsíc až dva jdu zas na návštěvu, zkontroluje, jestli cvičím správně, tak uvidíme . A do té doby budu trénovat jak ďas! Dost jsem přemýšlela, jestli má letos, kdy skládám bakaláře, cenu na tréninky docházet, že nebudu stíhat. Zdá se, že je to až nutné . Jsem ráda, že konečně je nějaká pořádná šance, že už se dlouho s tím kolenem trápit nebudu. Díky, doktore!

A co vy, školou už povinní? Dostali jste první své letošní DÚ?

Jsem chromajzlík

2. září 2009 v 20:06 | Nine (DH) |  Já, já, jen já :-D
Už od soustředění se potýkám s problémy se svými kostmi, klouby, vazy, svaly či já nevím čím. Zkrátka mě bolelo koleno, bok a rameno, to vše na pravé straně. A pravá strana je moje "klíčová" - odrazová noha, jsem pravák . Jenže než jsem si mohla zajít za ortopedem, už jsem si to fičela na sportovní kurz... Vrátili jsme se a já v pondělí zvesela vyrazila za doktorem, opravdu jsem se těšila. No jo, jenže neříkej hop, dokud nepřeskočíš - pan ortoped měl dovolenou, do úterý . Tak jsem se vrátila na náš stadion, kde mi trenérka dala číslo na jiného doktora. Volala jsem až ve středu, dříve jsem nesebrala odvahu... . Objednal mě hned na čtvrtek.

TENKRÁT V MEXIKU

2. září 2009 v 10:39 | Nine (DH) |  Filmy (USA)
Včera jsem chtěla jít po 112 už spát, ale naštěstí mi loučení se Zulinou trvalo trochu dýl, takže jsem viděla ukázky na Tenkrát v Mexiku a byla překvapena, že jej dávají už dnes (tedy včera). Zalehla jsem zpátky na gauč a šla se koukat, protože - no to až v hodnocení .