........................Johnny Depp..........Casey Affleck............Leo DiCaprio...................Zac Efron....................Joaquin Phoenix

**
              .. ....             Jude Law.....................Edward Norton....................Keanu Reeves.........Matt Damon

PARANORMAL ACTIVITY

17. prosince 2009 v 16:42 | Nine (DH) |  Filmy (USA)
Obávala jsem se, že horor v kině nepřežiju... Tohle není přednastavený článek, přežila jsem .Trailer:Obsah:

Katie a Micah spolu žijí 3 roky, ale poslední dobou se v jejich domě začlo dít něco divného. Micah se rozhodne pořídit kameru a další elektroniku a tyto paranormální jevy zdokumentovat. Zdá se ovšem, že tajemný přízrak, co se u nich v noci prochází po bytě - dupe po schodech, mlátí dveřmi a podobně - je tím ještě víc rozzuřen. A útočit neváhá i za dne!
Co se děje, když spíte?


Moje hodnocení:

Asi bylo výhodou, že jsem se filmu děsila už předtím, než jsem na něj vůbec šla. Já totiž horory fakt nemusím a bylo mi blbé si brát do kina mého nejvěrnějšího přítele - polštář .
Nakonec bych ho stejně nepotřebovala. I když se jednalo o ten typ hororu, který je částečně i lekací, pořádně jsem se lekla jen jednou - ostatní zůstali relativně v klidu, necuklo to s nimi . A pak to zas bylo na opak - bouchly dveře, všichni skákali ze sedaček a já v klidu . Dalo se čekat a předpokládat, že se něco stane, takže ten lekanec nakonec nebyl tak strašný...
*** SPOILER *** Text v <> označte tažením myši a přečtete si konkrétnější hodnocení filmu, ovšem obsahuje, ještě jednou, spoilery!!!
< SPOILER: Asi by mě víc děsilo, kdyby tajemný návštěvník zůstal "neodhalen". Je tam totiž, že Micah vysype na zem prášek, aby zjistili, jestli ten démon je skutečný... A ráno najdou stopy - prostě pařáty... Takže prostě nějaká příšera... >
Nepotěšil mě ani závěr - chtěla bych něco originálnějšího... A vlastně bych tam ještě přidala jeden lekanec, úplně nakonec... Ono to totiž skončí, ale ta tajemná hudba, která vždy věstila příchod démona, nepřestala hrát, a ani nerozsvítili světla v sále... BAF!
A vůbec se mi nezamlouvala ta Katie, myšleno herečka - hrozně mi vadilo její rádoby herectví... Micah byl v pohodě .
Micah mi připomíná několik těch hodně vtipných průpovídek . Jsem netušila, že se dá u hororu takhle zasmát . A k tomu jsem se ještě musela smát divákům v sále. Za prvé, když se lekli a začlo to v kině vřít a za druhé pak jeden hodně zvědavý divák, který nás furt všechny okřikoval, ať jsme zticha .
Ale jo, děsivé to bylo .

Zajímavosti:

Film stál pouhých 15 tisíc dolarů, což se tvůrcům vrátilo hned během prvního víkendu promítání v kinech.

Režisér Oren Peli natočil kompletně celý film ve svém domě a to za 10 dní. Inspirací mu údajně byla vlastní zkušenost, kdy mu zničehonic spadl saponát z police.

Konec byl změněn na přání režiséra Stevena Spielberga.


Plakáty:

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mima Mima | Web | 17. prosince 2009 v 18:57 | Reagovat

To ma teší, že si to prežila, to znamená, že to dám aj ja :-)
Ja som to v kine, bohužiaľ, nestihla, ale s pár kamarátmi si na leto plánujeme Horrorweek a tu sa o svoje zdravie NAOZAJ bojím :-D  :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama