........................Johnny Depp..........Casey Affleck............Leo DiCaprio...................Zac Efron....................Joaquin Phoenix

**
              .. ....             Jude Law.....................Edward Norton....................Keanu Reeves.........Matt Damon

ROBOTI

20. prosince 2009 v 9:23 | Nine (DH) |  Filmy (USA)
Docela mě zaujaly ukázky na Primě na Roboty (i jsem si vzpomněla, jak o nich malá Terezka v Kdopak by se vlka bál mluví ), tak jsem se včera prostě koukla .Trailer:Oficiální text distributora (www.csfd.cz):

Twentieth Century Fox, Blue Sky Studios a oscarový režisér Chris Wedge, ktorý preniesol milióny divákov do pradávnych čias v trháku Doba ľadová, práve spoločnými silami vytvorili úžasný svet Robotov, svet, ktorý obývajú výhradne svojrázni roboti. Podobne ako Doba ľadová sú i Roboti filmom plným humoru, čarovných obrázkov a pozitívnych hodnôt. Rodney Copperbottom, s hlasom Ľubomíra Bukového, žije v malom meste a má obrovský talent na vynaliezanie viac či menej uveriteľných vecí. Životné podmienky ospalého malomesta mu ale zväzujú ruky. Spoločne s otcom (čo je umývačka riadu - stačí mu otvoriť hrudník a napchať dovnútra špinavé taniere) pracuje v miestnej reštaurácii a neustále sníva o veľkom dobrodružstve.

Vyzbrojený jedinečnou vynachádzavosťou, vydá sa Rodney jedného dňa na cestu do Robot City, aby sa tu stretol so svojím idolom, veľkým vynálezcom Bigweldem (hlas Mela Brookse). Bigweld, najväčší symbol Robot City, strávil celý život vymýšľaním lepších životných podmienok pre svojich robotích spoluobčanov. Keď ale Rodney dorazí do Robot City, zistí, že život v meste nie je tak ideálny, ako očakával, a že jeho výprava bude asi oveľa dramatickejšia, ako čakal.

Počas prieskumnej cesty po tejto metropole sa Rodney zoznámi s Rusties, skupinkou pouličných robotích povaľačov , ktorí sa vyznajú. A to nie len v meste. Fester (hlas Robina Williamse) jeden z Rusties sa okamžite stane najlepším Rodneyho priateľom a dokonca dovolí svojej malej sestre Piper (hlas Amandy Bynes), aby vstúpila do ich party. V obrovskom Robot City tak Rodney nájde nový domov.

Rodney tiež stretne Cappy (hlas Halle Berry), manažérku spoločnosti Big Weld Industries, ktorá sa do Rodneyho okamžite zamiluje, pretože mu je v mnohých ohľadoch podobná. Okrem priateľských ale Rodney stretáva aj nepriateľské postavy, ktoré sa mu snažia zahatať plán na nájdenie strateného Bigwelda a záchranu Robot City. Výsledkom je nadčasová a zábavná rozprávka, ktorá posúva hranice animačnej zručnosti a zároveň privádza na svet nové postavičky, ktoré budete milovať pre ich humor a povahu. Roboti vás proste zahrejú na srdci a dokážu, že každý robot môže žiariť bez ohľadu na to, z čoho je vyrobený.


Moje hodnocení:

Možná to někomu přijde přehnaně dobré hodnocení, ale přitom se krotím - 4,5 dávám trochu proti své vůli, v hlavě mi duní - 5, 5, 5, 5... . Mně to včera prostě strašně přišlo k chuti. Vtipné, výborná animace...
K tomu vtipu - některé hlášky a situace vážně neměly chybu . Hezky jsem si je poznamenala na papír :
- nejlepší byl Fender tancující a nepřátelské roboty přitom mlátící na Hit me baby one more time!

- a pak hlášky:
Fender: "Promiň, mám oči všude..." - a spadlé oko loví na zemi
----
Cappy: "Co budeme dělat?"
Rodney: "To já nevím, ale prozatím v tom plavu!" - smetla je domino vlna
----
Teta Fanny: "Kam zmizel váš přítel?"
Fender: "Byl... upozaděn." - Fanny ho přimáčkla zadkem ke zdi...
----
Fender: "Kdyby se ti zdálo, že se zmenšuju, tak to proto, že zdrhám..."
----

No byla jich spousta a často jsem se řehtala . Ještě mě pobavilo doslovné "uděláme si dítě". Prostě si budoucí rodiče seženou součástky a robotí mimčo si vyrobí. A když jim přijde, že moc řve, stačí správně otočit knoflíkem 'Volume' .
Průchod bezpečnostním rámem, detektorem kovu, se samozřejmě odehrává na běžícím pásu podél něj, protože zkrátka roboti budou pískat pořád...
Jo, a když se Rodney se svou partou vydal na Bigweldův ples, museli jít samozřejmě v převleku. A Fender Rodneyho představil: Hrabě Zapnizip, dříve Suchýzip .

A vizuálně se mi strašně líbila cesta do Robot City!

Ale abych taky napsala, co mi vadilo - prostě Amérika... Ty proslovy... Někdy mi to nevadí, ale tady to říct nemůžu...
A taky škoda, že jsem neslyšela původní znění - myslím, že i ostatní by potěšil Rodney s hlasem Ewana McGregora nebo Fender namluvený Robinem Williamsem . Ale samozřejmě je to pochopitelné, přeci jen to je film především pro děti .


Zajímavosti:

Původně měla do Robot City s Rodneym na "horské dráze" cestovat stará dáma a ještě si u toho plést. Pak se tvůrci filmu rozhodli pro Fendera, ale někdy přeci jen nechali vedle Rodneyho sedět tuto dámu, kterou jen obarvili na červeno, než aby ji počítačově nahrazovali Fenderem...

Původně taky měl být film napůl muzikálová komedie ze 30. let...

Pro film si tvůrci najali skupinu Blue Man Group, která vyluzuje tóny na prapodivné nástroje. K robotímu filmu ideální .

Robin Williams se k dabování animovaného filmu vrátil po 10 letech (v roce 1995 namluvil džina v Aladinovi, pak až v roce 2005 Fendera).


Plakáty:


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mima Mima | Web | 20. prosince 2009 v 11:19 | Reagovat

Juj, toto bol zlatý animák:) Mám na takéto "netypické" animácie slabosť :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama