........................Johnny Depp..........Casey Affleck............Leo DiCaprio...................Zac Efron....................Joaquin Phoenix

**
              .. ....             Jude Law.....................Edward Norton....................Keanu Reeves.........Matt Damon

Leden 2010

MISS POTTER

23. ledna 2010 v 19:45 | Nine (DH) |  Filmy (GB)
Na film jsem koukla i na doporučení kamarádky. No málem jsem zapomněla .

DLOUHO HLEDANÝ SYN

23. ledna 2010 v 19:18 | Nine (DH) |  Filmy (USA)
Proč jsem se koukla na film, mělo jediný důvod - líbil se mi onen dlouho hledaný syn (herec) . A upoutávka taky nevypadala zas tak špatně...

Protektor Oscara nezíská

22. ledna 2010 v 22:54 | Nine (DH) |  Trochu mimo
Takových nadějí se do filmu vkládalo a nakonec se do užší nominace na americkou nejprestižnější filmovou cenu Oscara nedostal... Řeč je o filmu Marka Najbrta Protektor.

Protektor byl již promítán na několika festivalech světové třídy včetně Londýnského filmového festivalu a Mezinárodního filmového festivalu v Palm Springs. V Denveru získal cenu pro nejlepší hraný film.

Jde o příběh osudové lásky manželské dvojice Hany a Emila odehrávající se v letech 1939 až 1942. Pod scénářem jsou podepsáni Robert Geisler, Benjamin Tuček a Marek Najbrt, který jej také režíroval.

Zatím posledním českým filmem, který získal Oscara, byl před 12 lety Kolja Jana Svěráka. Od té doby získali nominaci pro nejlepší cizojazyčný snímek Jan Hřebejk s Musíme si pomáhat a Ondřej Trojan se Želary, ani jeden ale nakonec neuspěl.

MOJE VÁLKA

18. ledna 2010 v 0:57 | Nine (DH) |  Filmy (USA)
Zkrátka mě nalákala upoutávka . A tak jsem si ve 22:00 lehla k Nova Cinema a podívala se. Bála jsem se, že usnu (včera jsem tak nedokoukala film Sedm ), ale dokoukala .

Johnny Depp má v Srbsku sochu...

14. ledna 2010 v 23:03 | Nine (DH) |  Trochu mimo
... a samotný herec ji přijel do země odhalit, na pozvání oscarového režiséra Emira Kusturicy.
Socha je v životní velikosti a barevná (!), její odkrytí zahájilo 3. filmový a hudební festival Küstendorf. Zde herec převezme i jedno z oceněních.


A čím se socha inspirovala? Filmem Arizona Dream.

PSYCHOPATI V HOLLYWOODU aneb Co se to s tím Hollywoodem děje?

14. ledna 2010 v 14:44 | Nine (DH) |  Trochu mimo
To je název článku v dnešním vydání Magazínu MF Dnes, jehož autorkou je Jana Ciglerová.
Čtětě v pokračování


LIBERTIN

10. ledna 2010 v 9:33 | Nine (DH) |  Filmy (USA)
Na film dávali ukázky už delší dobu, a tak se divím, že jsem si to nakonec pamatovala (zcela běžně zapomínám dívat se na filmy, které fakt chci v TV vidět ) a na další film s Johnny Deppem se koukla...

Nestíhám, nestačím, nestihnu to, nesvačím...

7. ledna 2010 v 22:22 | Nine (DH) |  Já, já, jen já :-D
No, dá se říct, že opravdu občas ani nesvačím a jsem ráda, že stihnu ten oběd... I když tohle se týká spíš ještě sklonku prosince roku 2009...
Od té doby, co jsem na týden omarodila, se to vezlo. Spousta zápočtových testů, odevzdávaných seminárek... A Vánoce na krku. Plus do toho tu ještě řádili v domě dělníci...
Vlastně ani moc nevím, jak jsem to nakonec všechno zvládla, ale zítra si jdu pro poslední zápočet a od pondělí "hurá" zkouškové!
Zítra taky chci konečně po dlouhatánské době vyrazit na trénink, protože se obávám, že si mě možná ani nebudou už pamatovat .

K Vánocům jsem dostala nový foťák, což mě potěšilo dvojnásob, protože jsem po něm tajně toužila, ale tajně znamená, že jsem o tom nikomu neřekla a přeci jen jsem ho nakonec dostala... Zkrátka, není nad Ježíška... Takže mojí současnou největší zábavou jsou procházky s haficí po různých vyhlídkách a focení a focení - viz něco v pokračování .

I LOVE YOU, MAN

3. ledna 2010 v 9:12 | Nine (DH)
Kdybych psala článek už včera, zněl by tento úvod asi nějak takto:
Mima mi ve svém žebříčku připomněla film s názvem I Love You, Man, který je do češtiny přeložen jako Kámoš k pohledání. Myslím, že ten překlad není moc výstižný, protože osobně mít takového kamaráda, co bych za něj dala! A mně překlad přijde výsměšný, ironický...

No jo, jenže dneska není včera . Mně se totiž o Paulu Ruddovi (ve filmu hraje Petera Klavena, jednu ze dvou hlavních postav) zdálo . A vůbec byl ten sen dost ujetý .
Paul Rudd a jeho rodina s naší rodinou byla kdesi na dovolené, šli jsme na nějakou procházku a Paul, stejně jako ve filmu, pořád v obleku - a to jsme šli někam lesní cestou, polem apod. Pak jsme se octli někde na planině a před námi jakoby poušť a nádherné schody dolů. Jelikož jsem k Vánocům dostala nový foťák (to jako fakt, ne ve snu ), bylo jasné, že si to vyfotím. Jenže ono mi to nešlo! Protože jsem měla nastavený nějaký jiný režim a najednou jsem prostě nevěděla, jak ho přenastavit, na foťáku vyskakovaly nové čudlíky, kolečka a já nevím co ještě . A když jsme se stejnou cestou vraceli, tak na vrcholu těch schodů zabíjel nějaký náčelník provinilce, že jim rozpáral břicho a shodil je dolů - hádám, že tohle se mi do snu vloudilo z Alexandra Velikého, kterého jsem před spaním dokoukala... Ke katovi se táhla obrovská fronta...
Chtěli jsme je obejít, ale on čapnul Paula a že ho hnedka popraví, že nemusí na konec fronty . Nějak jsem to zachraňovala, že to Paul je kat a že popraví tohodle rádoby kata... Nevím, to bylo nějaký zmatený .
Když jsme byli konečně všichni doma, což ve skutečnosti bylo u babičky doma, tak jsme šli všichni spát, znavení. Vím, že jsem ještě pořídila nějakou moc pěknou fotku Paula . A najednou mi začal zvonit foťák (ano, foťák), tak to zvednu a tam kamarád, co jsem ho viděla jen jednou v životě, ale spolupracovali jsme na ph.netu . Jenže do toho se vzbudila babička a začla na mě furt něco mlít a já toho kamaráda vůbec neslyšela a naprosto neuvěřitelně jsem na babičku řvala, ať už mi dá pokoj, že mi to snad může říct, až dotelefonuju.... (Občas mluvím ze spaní a mám dojem, že tentokrát jsem asi i řvala ).
No ale konec vyprávění o snu, zpět k I Love You, Man .

PENELOPE

2. ledna 2010 v 10:51 | Nine (DH) |  Filmy (GB)
Kdopak by se vlka bál mám doma, Nejkrásnější hádanku jsem viděla taky, takže jsem si s klidným svědomím mohla včera pustit Penelopu .