........................Johnny Depp..........Casey Affleck............Leo DiCaprio...................Zac Efron....................Joaquin Phoenix

**
              .. ....             Jude Law.....................Edward Norton....................Keanu Reeves.........Matt Damon

JAMES DEAN

21. dubna 2010 v 23:30 | Nine (DH) |  Filmy (USA)
Za to může Mima!
Mezi její oblíbence patří herec James Franco, kterého já jsem ale ještě nedávno víceméně neznala. Zkoukla jsem pak s ním pár filmů, ale ještě předtím jsem jen nad fotkami uvažovala, koho že mi to strašně připomíná... Vzpomenout si mi trvalo několik dní, pak jsem na něj v časopise narazila - John Leguizamo! Mima mi mezitím chtěla pomoct a napsala, že jí připomíná Jamese Deana, kterého si Franco i zahrál... Koukla jsem na fotky a musela jsem souhlasit.
James Franco, James Dean
Od té doby jsem chtěla vidět i film... A tak se taky konečně stalo ...Trailer:Obsah filmu:

Film vypráví příběh Jamese Deana počínaje jeho dětstvím, přes jeho bouřlivou a krátkou hollywoodskou kariéru, až k jeho předčasné smrti. Sledujeme Deanovu pozorohudně rychlou cestu vzhůru, od chudého prosazeníchtivého herce ke světově proslulé movie-star. Významnou část snímkuí je i rovina pojednávající o jeho vztazích, především pak o jeho složitém vztahu k otci. Celý svůj život se snažil otci zavděčit, ten ho ale ignoroval a v ničem jej nepodporoval. Ve filmu je jeho otec ukazován jako člověk, jemuž prostě jen nebyla otcovská role souzena. Otec ho nakonec zavrhl, a to i přes to, že se James stal jedním z nejvyhledávanějších herců v Hollywoodu. Osudnou se Deanovi stala jeho vášeň pro rychlá kola, když ve svých čtyřiadvaceti letech těžce havaroval a při převozu do nemocnice zemřel.

Tento biografický snímek z roku 2001 byl původně natočen pro kabelovou televizi. Dean je zde ukazován nejen jako tvrdě pracující a divoký muž, ale i jako citlivá ztracená duše, která svůj bouřlivý život odráží ve svých filmových rolích. Deana hraje James Franco, role Deanova otce se zhostil Michael Moriarty a režie se ujal hollywoodský veterán Mark Rydell, který se dokonce s Deanem za jeho života přátelil. - lineiy,
ČSFD.cz


Moje hodnocení:

Hvězda - hodnocení
Hvězda - hodnocení
Hvězda - hodnocení
Hvězda - hodnocení
Hvězda - hodnocení
Já tomu nějak nemám co vytknout, takže proč nedat 5 hvězdiček...
James Franco se s rolí popral skvěle, film mě bavil, nenudil...
Líbilo se mi, že se zaměřil na život Jamese Deana mimo kamery...

A teď tu na mě vyskočila hrozba trojského koně, až jsem z toho zapomněla, co jsem chtěla napsat

Jo! Na to, že to vlastně byla původně jen televizní produkce, bezva kvalita!
A taky moc pěkná hudba .

Zajímavost:

James Franco se do role natolik vžil, že se z něj jako nekuřáka stal kuřák, který denně vykouří dvě krabičky cigaret (už zas přestal ), naučil se hrát na kytaru a na bonga, plus se naučil řídit motorku.


Plakát:

James Dean - plakát
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Mima Mima | Web | 22. dubna 2010 v 14:06 | Reagovat

OK, teraz pre zmenu štveš ty mňa. Už rok to neviem nájsť, nie je to na torrentoch, nie je to online, nie je to na youtube, v TV to nechodí.. Kde si to mám pozrieť?
Podoba je fakt neskutočná, Jamesa F. milujem a James D. ma hrozne fascinuje :-)

2 brokenheartedmen brokenheartedmen | Web | 22. dubna 2010 v 16:07 | Reagovat

Aha....a jaký ten filmík byl?
A viděla jsi The Recruit (Test)? S colinem Farrellem?
:-D

3 Lemonie Lemonie | Web | 22. dubna 2010 v 18:55 | Reagovat

Stydím se, ale James Dean je pro mě španělská vesnice. Vůbec netuším, kdo to je, takže si těžko představit, že by mě ten film nějak nadchnul :-)

4 Lenore30Ayala Lenore30Ayala | E-mail | Web | 17. března 2012 v 16:54 | Reagovat

One understands that humen's life seems to be not very cheap, but some people need money for various issues and not every one earns enough money. Thence to receive quick <a href="http://goodfinance-blog.com/topics/personal-loans">personal loans</a> or auto loan would be a proper way out.

5 famewhore famewhore | 20. srpna 2014 v 0:22 | Reagovat

Co takhle rebel bez příčiny James Dean ležérně se pohupující ve vašich uších? http://lovemusic.cz/produkt/3765-trsatkove-nausnice-james-dean

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama