........................Johnny Depp..........Casey Affleck............Leo DiCaprio...................Zac Efron....................Joaquin Phoenix

**
              .. ....             Jude Law.....................Edward Norton....................Keanu Reeves.........Matt Damon

Keanu Reeves

11. dubna 2010 v 14:17 | Nine (DH) |  Životopisy
Keanu Charles Reeves se narodil 2. září 1964 v Bejrútu (Libanon). Jeho matka Patricia, herečka, a otec Samuel Nowlin Reeves, geolog, se rozvedli, když byly Keanu asi 2 roky, a s matkou a jeho mladší sestrou Kim (1966) se následně odstěhoval do New York City a pak do Toronta. Zde se jeho matka provdala za divadelního a filmového režiséra Paula Aarona, ale ani ne za rok se rozvedli. Následovala svatba a opět rozvod s rockovým příznivcem Robertem Millerem a majitelem vlasového studia Jackem Bondem. (Se svým biologickým otcem se Keanu nikdy znovu nespojil, Samuel Nowlin Reeves pobýval ve vězení za držení kokainu.)


Ve škole ho to moc nebavilo, akademické vzdělání mu bylo lhostejné, zato se ale značně zajímal o lední hokej (hrál na postu brankáře), díky kterému si vysloužil i přezdívku "The Wall" (Zeď). Dále také Keanu projevoval zájem o herectví, kvůli němuž nakonec v 17 odešel ze školy, aby se herecké kariéře mohl věnovat naplno.

První pořádné role se mu dostalo v roce 1986 ve filmu Youngblood, jenž se natáčel v Kanadě. Krátce poté, co skončila produkce filmu, sbalil si Keanu Reeves "svých pět švestek" a odebral se do Hollywoodu. Další rolí v dramatu pro dospívající diváky River´s Edge (1986) na sebe svým výkonem upoutal pozornost kritiků, přesto jeho první větší role teprve přišla - v seriálu Bill & Ted´s Excellent Adventure (1989). Ted Logan, kterého Keanu hrál, byl potrhlý a přihlouplý teeanager, jež cestuje historií, aby tak mohl dokončit historickou zprávu. Divákům se Ted vryl do paměti natolik, že si jej zaměňovali s jeho představitelem Keanu. Keanu Reeves se snažil následujících pár let zbavit této "škatulky" neinteligentního kluka a přijímal různé role - agenta FBI ve filmu Bod zlomu (1991) nebo podlého Dona Jona v Mnoho povyku pro nic (1993).

V roce 1994 se z něj stala opravdová celebrita. K tomu mu dopomohl snímek Nebezpečná rychlost 1, který vynesl nahoru i herečku Sandru Bullock. Následovaly role ve filmech Johnny Mnemonic, Procházka v oblacích, Řetězová reakce nebo Líbánky bez ženicha, které ovšem moc zájmu nevzbudily. Po tom všem učinil Reeves nepochopitelné rozhodnutí a odmítl roli v pokračování Nebezpečná rychlost, ale i tak se mu podařilo opět ovládnout plátna kin - rolí Nea v trilogii bratří Wachowských Matrix. Mezi jednotlivými díly stačil ještě natočit thriller Téměř dokonalý zločin (2000) nebo Listopadovou romanci (2001). V roce 2006 se Keanu na plátně kin opět sešel se Sandrou Bullock, tentokrát v romanci Dům u jezera. O dva roky později se rozhodl pro žánr sci-fi a ujal se hlavní role ve snímku Den, kdy se zastavila Země (2008).

Kromě herectví se Keanu Reeves věnuje i hudbě - má kapelu Dogstar. Dalšími jeho koníčky jsou jízda na koni, surfování a motorky. Možná jste si všimli jeho velké jizvy na břiše... Tu má právě kvůli své zálibě v motorkách. Naboural při noční jízdě do skály a byl týden hospitalizován se zlomenými žebry a natrženou slezinou. A když k němu přišli zdravotníci, jeden z učňů popadl jeden konec nosítek a... omylem jej upustil! "Rozesmálo mě to, ale nemohl jsem dýchat!", komentoval to Keanu.


Zajímavosti z jeho života:

Křestní jméno Keanu v Hawajštině znamená "studený vítr nad horami". Toto jméno dostal po svém pra-prastrýci.

Miluje společenské tance.

Vydělával si i jako brusič bruslí, nebo jako manažer obchodu s těstovinami v Torontu.

V listopadu 1999 přišel o dcerku, kterou čekal s přítelkyní Jennifer Syme, - narodila se mrtvá. Měla se jmenovat Ava Archer Syme-Reeves. A co víc, v roce 2001 přišel i o Jennifer. Svým džípem vjela do protisměru a nabourala do tří zaparkovaných aut. Zemřela na místě.

Ačkoli je levák, na kytaru hraje pravou rukou.

31. ledna 2005 získal svou hvězdu na chodníku slávy.


A jedno hodně smutné video na závěr - Keanu Reeves a River Phoenix byli velmi dobří přátelé. Zahráli si spolu ve filmech Miluji tě k smrti (1990), Mé soukromé Idaho (1991) a I na kovbojky občas padne smutek (1992). V roce 1993 (31. října) River ale zemřel... A v jednom televizním rozhovoru Keanu musel čelit dost nepříjemné a snad i necitelné otázce, jak se cítil, když se o smrti dozvěděl...


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Dopravní Situace V Čr Dopravní Situace V Čr | E-mail | Web | 9. července 2012 v 21:58 | Reagovat

Tady je to velmi zajímavé

2 John Wick online John Wick online | Web | 28. října 2014 v 21:16 | Reagovat

Je dobrej, hlavně v novém filmu John Wick online totálně zazářil

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama