........................Johnny Depp..........Casey Affleck............Leo DiCaprio...................Zac Efron....................Joaquin Phoenix

**
              .. ....             Jude Law.....................Edward Norton....................Keanu Reeves.........Matt Damon

POSLEDNÍ SKOTSKÝ KRÁL

17. května 2010 v 9:11 | Nine (DH) |  Filmy (GB)
Takhle se mi to líbí - sotva jsem si o filmu přečetla na blogu Mimy, ségra (aniž by něco tušila) ho přinese domů na DVD. Tak jsem samozřejmě neváhala a koukla se .Trailer:Oficiální text distributora:

Příběh začíná v okamžiku, kdy čerstvě vystudovaný skotský lékař Nicholas Garrigan (James McAvoy) odlétá do Ugandy. Od návštěvy exotické země si slibuje vzrušující zážitky, romantiku a radost z toho, že může pomáhat tam, kde ho lidé opravdu potřebují. Krátce po svém příletu je přivolán na místo nehody - nový prezident Idi Amin naboural se svým Maserati do krávy. Garrigan situaci vyřeší a svou bezostyšnou přímostí si Amina získá. Amin, který byl už dříve posedlý skotskou historií a kulturou, si Garrigana ihned oblíbí a nabídne mu, aby se stal jeho osobním lékařem. Tuto nabídku mladý doktor nemůže odmítnout - a právě tady začíná jeho cesta do šokujícího zákulisí jedné z nejstrašnějších hrůzovlád v Africe. Garrigan začne propadat své vlastní touze po moci a stane se diktátorovým důvěrníkem, poradcem a pravou rukou, přičemž je stále častěji svědkem znepokojujících událostí - únosů, vražd a nevýslovných zrůdností, na kterých může mít sám spoluvinu. Když se ve víru Aminovy vražedné megalomanie konečně pokusí zastavit šílenství, které ho obklopuje, změní se jeho pobyt v zoufalý boj o přežití.
Film Poslední skotský král, který byl natočen ve Velké Británii a Ugandě za podpory místních obyvatel, je ojedinělou sondou do světa nemilosrdného diktátora, který Ugandě vládnul v 70. letech.


Moje hodnocení:

Hvězda - hodnocení
Hvězda - hodnoceníHvězda - hodnoceníHvězda - hodnoceníHvězda - hodnoceníTedy první věc, co mě napadá - ten Oscar pro Foresta Whitakera byl zcela zasloužený! Wow, to byl výkon! Dokázal hrát "bodrého chlapíka", ale jindy zas z něj šla pořádná hrůza, kdy jsem se bořila hlouběji a hlouběji do polštáře a dělala, že tu jako nejsem... . Bylo to napínavé drama .
Myslím ovšem, že James McAvoy mu skvěle sekundoval, ale přecijen zůstával zastíněn Forestem Whitakerem.
Velkým plusem byla i reálnost snímku, ačkoli třeba v závěru to bylo docela odporné... A krásná Afrika... .
A taková "drobňouličká" výtka - ráda bych se dozvěděla, jak to dopadlo ve skutečnosti s panem doktorem... A nebo byl zcela smyšlená postava, díky které jsme se do zákulisí Aminovy hrůzovlády podívaly?


Zajímavosti:

Režisér Kevin Macdonald a jeho producenti se sešli s ugandským prezidentem Yoweri Museveni, aby od něj získali povolení k natáčení filmu v Ugandě. "Na nápad, že chceme natočit film o ugandské historii reagoval úplně stejně, jako všichni, se kterými jsme se potkali," vzpomíná Macdonald. "Chtěli, aby byla ta historie vyprávěna. Nepociťovali proti nám nějaké předsudky, že jsme byli cizinci, kteří chtějí vyprávět jejich příběh - byli velice vstřícní, dokonce nám na film sami přispěli a prezident nám dovolil natáčet přímo v Parlamentu, i když byl normálně v plném provozu. Spolupracovala s námi i jejich armáda a dokonce jsme si mohli dovolit uzavřít i hlavní silnici."

"Poslední skotský král", to je přezdívka, kterou si sám Amin dal.

Černá limuzína Mercedes, která je ve filmu použita jako prezidenstká, skutečně patřila Aminovi.

Forest Whitaker řekl, že v roli Amina zůstával i mimo plac. Po dokončení filmování byl pak rád, že se toho "šílence" zbavil.


Plakáty:

Poslední skotský král - plakát
Poslední skotský král - plakát
Poslední skotský král - plakát
Poslední skotský král - plakát
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 brokenheartedmen.blog.cz brokenheartedmen.blog.cz | Web | 17. května 2010 v 11:36 | Reagovat

Hustý! To bych chtěla vidět!!!! :-D

2 Mima Mima | Web | 17. května 2010 v 14:29 | Reagovat

Neuveriteľne charming Forst Whitaker :-)

3 brokenheartedmen brokenheartedmen | Web | 18. května 2010 v 15:18 | Reagovat

Teď tu nebudu mám přednastavený články....budu ráda,když se mrkneš,hlásneš v anketách a pokecáš na moje témata.......díky mocík papa
:-D

4 ADU-HotGuys ADU-HotGuys | Web | 19. května 2010 v 11:20 | Reagovat

názov mi veľa nehovoril, no potom som si uvedomila, že tam hrá môj milovaný James McAvoy a že ten film bežal prednedávnom u nás v TV... lenže ja som ho akosi nepozerala. tak snáď nabudúce...z upútavok ma to akosi nedojalo a celkovo to asi nie je môj žáner, ale keďže je tam zobrazená skutočnosť, to si nemôžem nechať ujsť. teda, mám rada realistické snímky.. takže som nadšená!
a začínam si obľubovať tvoju podrubriku: zaujímavosti, ktoré pridávaš ku každému filmu... vždy sa do toho rada začítam!
a ďakujem za komentáre, ktoré potešili
no áno, Americká krása je vážne zaujímavý a realistický film

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama