........................Johnny Depp..........Casey Affleck............Leo DiCaprio...................Zac Efron....................Joaquin Phoenix

**
              .. ....             Jude Law.....................Edward Norton....................Keanu Reeves.........Matt Damon

Červenec 2010

INCEPTION

30. července 2010 v 10:38 | Nine (DH) |  Filmy (USA)
Dnes namísto mého obvyklého hodnocení to bude spíš takový pokus o recenzi. Změna je život...
Inception (Počátek) - plakát

TRISTAN A ISOLDA

28. července 2010 v 15:40 | Nine (DH) |  Filmy (GB)
Poslední dobou to zas kolem mě byl samý Tristan a Isolda a já si film vybavovala jen matně. Tak jsem se rozhodla osvěžit si paměť .

Manželé Orlando Bloom a Miranda Kerr!

23. července 2010 v 18:43 | Nine (DH) |  Ze světa šoubyznysu
Teprve měsíc po zasnoubení se britský herec Orlando Bloom (33) a modelka Miranda Kerr (27) tajně vzali. Nyní si za nepřítomnosti jindy všudypřítomných novinářů užívají líbánky .
Začli spolu chodit koncem roku 2007 a na veřejnosti se spolu poprvé objevili v dubnu 2008 na Sydney's Doncaster Day v Randwick Racecourse. Ten samý víkend se herec setkal i s rodiči své přítelkyně. O tom, že by svůj vztah mohl pár spečetit před svatebním oltářem, se začlo spekulovat vloni, když Orlando a Miranda strávili Den díkůvzdání spolu v Maroku.

Orlando Bloom a Miranda Kerr

Kinotip - POČÁTEK

20. července 2010 v 10:39 | Nine (DH) |  Kinotipy
Tenhle kinotip je vlastně důvod, proč jsem celou tuto rubriku zakládala... A už déle nevydržím ho sem nedat - tak strašně moc se na nový film Christophera Nolana s Leonardem DiCapriem v hlavní roli těším!

Kinotip č. 2 - POČÁTEK:

Oficiální text distributora:

Toto léto bude vaše mysl místem činu.
Dom Cobb (Leonardo DiCaprio) je zkušený zloděj, absolutní špička v nebezpečném umění extrakce: krádeže cenných tajemství z hloubi podvědomí během snění, kdy je mysl nejzranitelnější. Cobbova vzácná schopnost z něj učinila vyhledávaného hráče v zákeřném světě korporátní špionáže, ale také z něj udělala uprchlíka a stála ho všechno, co kdy miloval. Teď dostane Cobb šanci na vykoupení. Jedna poslední akce mu může vrátit normální život, ale jen pokud se mu podaří provést nemožné - počátek. Místo dokonalé krádeže musí Cobb a jeho tým specialistů zvrátit běh věcí. Jejich úkolem není myšlenku ukrást, ale vnuknout ji. Pokud uspějí, půjde o dokonalý zločin. Ale sebepečlivější plánování a odborná znalost je nemůže připravit na nebezpečného nepřítele, který nejspíš předvídá každý jejich krok. Nepřítel, kterého mohl čekat jen Cobb. Uznávaný režisér Christopher Nolan natočil mezinárodně obsazený sci-fi akční snímek Počátek, který vás zavede nejen na různá místa na světě, ale také do intimního a nekonečného světa snů.

Trailery:

Proč?

Zhlédli jste alespoň jeden trailer? Znáte předchozí tvorbu Christophera Nolana - Batman začíná a Temný rytíř, Dokonalý trik, Insomnie? Máte rádi obrovský herecký talent jménem Leonardo DiCaprio? Máte rádi sci-fi, drama, krimi, thriller? Milujete skvělé filmové hudební doprovody Hanse Zimmera?
Já ANO... A proto se nemůžu dočkat 22. července, kdy film vstoupí do našich kin! Českých i slovenských!

GANGY NEW YORKU

20. července 2010 v 10:18 | Nine (DH) |  Filmy (USA)
Další film z filmografie Leonarda DiCapria. Ne, neomrzel mě a myslím, že jen tak neomrzí .

THIS BOY'S LIFE

18. července 2010 v 0:32 | Nine (DH) |  Filmy (USA)
V ČR film znám pod názvem Dospívání po americku nebo Život jednoho chlapce. Na Slovensku jako Zo života chlapca...

MEXIČAN

17. července 2010 v 12:31 | Nine (DH) |  Filmy (USA)
Na pátek si na mě televizní program připravil večer s Bradem Pittem... Od 20:00 Spy Game a na to od 22:35 navazující Mexičan .

SPY GAME

17. července 2010 v 12:12 | Nine (DH) |  Filmy (USA)
Na pátek si na mě televizní program připravil večer s Bradem Pittem... Od 20:00 Spy Game a na to od 22:35 navazující Mexičan .

Čelééééééééém vzad!

16. července 2010 v 8:00 | Nine (DH) |  Trochu mimo
Když jsem včera psala článek o Inception a jeho slavnostní premiéře, nemohla jsem si něčeho nevšimnout... Jisté podoby v plakátech ke třem filmovým trhákům:
Plakáty Inception, Temný rytíř, HP a Princ dvojí krve

Premiéra Inception - video

15. července 2010 v 8:18 | Nine (DH) |  Ze světa šoubyznysu
Inception (Počátek) - plakát
Slavnostní premiéru má Inception, nejnovější film režiséra Chrise Nolana, úpěšně za sebou. Níže se můžete podívat na záběry z červeného koberce - rozhovory s hlavními protagonisty (Leonardo DiCaprio, Joseph Gordon-Levitt, Ellen Page, Tom Hardy, Dileep Rao, Cillian Murphy, Ken Watanabe, Marion Cotillard, ), režisérem, Hansem Zimmerem Johnnym Marrem a pak "naživo" slyšet a vidět, jak(á) hudba pro film od posledních dvou jmenovaných vznikla (btw. je to fakt FAMÓZNÍ!!! - nejvíc se mi líbí skladba začínající bubeníkem ).


Celosvětová premiéra je 16. července, v České republice vletí do kin 22. července, na Slovensku také 22. července.

V pokračování pak najdete pár fotek z premiéry .

MARVINŮV POKOJ

14. července 2010 v 15:51 | Nine (DH) |  Filmy (USA)
Nějak mi v očekávání příchodu Inception do kin chyběl Leonardo DiCaprio, tak jsem se podívala na jeho starší tvorbu... .

TAJEMNÁ ŘEKA

14. července 2010 v 8:29 | Nine (DH) |  Filmy (USA)
Clint Eastwood jako režisér, to slibuje hodně!

VIP zprávy 12. 7. 2010

13. července 2010 v 11:24 | Nine (DH) |  Ze světa šoubyznysu
Jak jsem včera psala, premiérové VIP zprávy TV Prima přišly s upoutávkou na film Inception a rozhovorem s Leonardo DiCapriem... Kdo neviděl, může to napravit TADY .

Kinotip - PAN NIKDO

13. července 2010 v 10:38 | Nine (DH) |  Kinotipy
Zavádím po delší době další "inovaci" tohoto blogu. A to tzv. kinotip. Asi je jasné, o co se bude jednat. Na blogu vás budu lákat na filmy, které právě běží v kinech nebo se tam akorát chystají a které bych si já nerada nechala ujít . Takže tu máme

Kinotip č. 1 - PAN NIKDO:

Ofic. text distributora:

V roce 2092 je Mars prázdninovým rezortem a Nemo Nobody 117letý muž, který je posledním smrtelníkem v době, kdy díky vědeckým poznatkům už nikdo neumírá. Na smrtelné posteli Nemo vzpomíná na své tři životy, které možná prožil se třemi různými ženami.

Trailer:


Proč?

Snímek je velice pozitivně hodnocen a občas na kritiky, recenzenty a jiné fanoušky filmu prostě dám. Četla jsem, že ve filmu skáčeme z jednoho života do druhého, z druhého do třetího atd. a přesto se člověk neztratí - i na to jsem zvědavá . I trailer vypadá velmi zajímavě a ještě víc mě láká. V hlavní roli hraje Jared Leto a když už jsem si ho zvolila jako muže s nejkrásnějšími oči, mohla bych ho znát i jako herce, no ne?
Na závěr tedy doufám, že zde co nejdříve přibude moje hodnocení tohoto filmu . A nebo i vaše .

Návrat Joaquina Phoenixe?

13. července 2010 v 10:09 | Nine (DH) |  Ze světa šoubyznysu
Vyšlo dnes na ČSFD.cz:

"Nejdříve se zdálo, že Hulk (nebo spíš jeho lidský protějšek Bruce Banner) bude mít v týmovce The Avengers stejný obličej jako v posledním samostatném filmu. Edward Norton se dokonce setkal s režisérem Jossem Whedonem a prý si padli do noty. Teď je všechno jinak. Robert Downey Jr. (Iron Man), Chris Hemsworth (Thor), Chris Evans (Captain America) i Samuel L. Jackson (Nick Fury) se vrátí. Norton nikoli. Jaký má Marvel důvod? "Chceme někoho, kdo bude ochotně spolupracovat s ostatními a má nadšenecký přístup k látce." Nortonův agent ale potvrdil, že se jednalo spíš o finanční problém - Norton si dal požadavek a Marvel bez dalšího rokování oznámil změnu Hulkova představitele. Kdo Eda nahradí? Prý někdo neznámý. Internetem se už ale šíří zvěsti, že nabídku dostal Joaquin Phoenix, který teď dlouho nestál před kamerou, protože natáčel pochybný dokument o své 'hip-hopové kariéře'."
Joaquin Phoenix v roce 2009
Když jsem zabrousila na net najít nějakou Joaquinovu současnou fotku, zjistila jsem velice potěšující informace! Vzhled na fotce nahoře je už minulost!
Možná je důvodem probíhající natáčení zmíněné v článku ČSFD.cz, nebo se konečně vzpamatoval. Tak moc bych si přála, aby se vrátil před filmovou kameru a na plátna kin coby vynikající herec, jak býval!
Tady je internetová stránka, která mi dala naději:

Že by přijel Leo DiCaprio?

12. července 2010 v 20:32 | Nine (DH) |  Ze světa šoubyznysu
Tak jsem právě dokoukala premiérové VIP Zprávy na Primě. A musím říct, že mě velice potěšili úvodní zprávou, která se týkala Leonarda DiCapria. V Londýně si totiž právě odbyl svou světovou premiéru nejnovější film Christophera Nolana Inception (Počátek), ve kterém v hlavní roli účinkuje právě Leo.
TV Prima se jako jediná (aspoň to tvrdili ) z českých televizí na premiéru dostala a dokonce moderátor dostal příležitost si s hvězdou 4,5 minuty poklábosit... Na závěr spolu zavzpomínali na Leovu návštěvu České republiky před dlouhými 16 lety (tedy v roce 1994), kdy ho ještě role Jacka ve velkofilmu Titanic (1997), jež ho tolik po světě proslavila, teprve čekala a tudíž ho téměř nikdo neznal... Leo řekl, že si moc dobře na návštěvu pamatuje (přijel na Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech), jaká tu byla atmosféra a že by se sem určitě rád co nejdříve vrátil...

No, trochu mi přijde, že to byla odpověď ze slušnosti, ale co my víme - třeba sem opravdu brzy dorazí a i my si budem moct dojít pro jeho autogram .

A tohle jsou Leovy fotky z tehdejší návštěvy MFF v Karlových Varech:

Leonardo DiCaprio, 1994
Leonardo DiCaprio, 1994
Zdroj fotek: www.kviff.com

ROAD TO PERDITION

12. července 2010 v 14:47 | Nine (DH) |  Filmy (USA)
Když tu byl Jude Law na karlovarském filmovém festivalu a já se ho nevydala vidět naživo, sehnala jsem si aspoň film s ním, nějaký nový, který jsem dosud neviděla .

PRINCEZNA A ŽABÁK

12. července 2010 v 8:30 | Nine (DH) |  Filmy (USA)
Přiznám se hned na úvod - nepatřím k těm, co by disneyovské pohádky "žrali", dokonce spíš naopak - animované příběhy jsem nikdy moc nemusela. Ale jak to dopadlo s Princeznou a žabákem, to se dočtete v pokračování .

LISTOPADOVÁ ROMANCE

12. července 2010 v 7:53 | Nine (DH) |  Filmy (USA)
Podobný případ jako v sobotu s Mužem se železnou maskou - před vedrem jsem se šla ukrýt k TV, kde zrovna dávali Listopadovou romanci a mně se tak konečně zas rozšířila zhlédnutá filmografie Keanu Reevese .

MUŽ SE ŽELEZNOU MASKOU

10. července 2010 v 21:53 | Nine (DH) |  Filmy (USA)
Dnes byl takový hic, že jsem i do bazénu na zahradě vlezla . Nakonec jsem ale stejně musela utéct domů a k mému milému překvapení jsem v programu uviděla, že po 17. hodině Nova vysílá Muže se železnou maskou s Leem DiCapriem .