........................Johnny Depp..........Casey Affleck............Leo DiCaprio...................Zac Efron....................Joaquin Phoenix

**
              .. ....             Jude Law.....................Edward Norton....................Keanu Reeves.........Matt Damon

TRISTAN A ISOLDA

28. července 2010 v 15:40 | Nine (DH) |  Filmy (GB)
Poslední dobou to zas kolem mě byl samý Tristan a Isolda a já si film vybavovala jen matně. Tak jsem se rozhodla osvěžit si paměť .Trailer:Oficiální text distributora:

Mnozí věří, že se to opravdu stalo. Podle prastaré keltské pověsti byl Tristan královským synem. Brzy po narození se stal sirotkem, přesto se mu dostalo rytířského vychování. Vyrostl v krásného čestného muže. Usadil se na dvoře svého strýce, lorda Marca. Pomohl mu zvítězit nad mnoha nepřáteli. Když se pak lord Marc měl stát králem, musel se oženit. Jeho vyvolenou se stala krásná Isolda. Pro ně připravený nápoj lásky však nešťastnou shodou okolností vypila s Tristanem. Zamilovali se, ale přesto se Isolda stala ženou Marcovou. Milenci se tajně scházeli, ale byli přistiženi. Tristan musel odjet ze země. Bez své Isoldy však chřadl. V největším zoufalství se rozhodl zradit přátelství Marca a nechal pro Isoldu vyslat loď... Přestože jim mnozí nepřáli, jejich láska přežila v legendách celé věky.

Natáčení výpravného historického filmu probíhalo převážně v Čechách, a to na Křivoklátsku a v Průhonickém parku. Na snímku se z velké části podíleli také čeští herci a tvůrci. Velice významný je také fakt, že vikingská loď, která se ve filmu objeví, byla postavena v Přerově, podle originálního goldstadského plavidla.


Moje hodnocení:

Hvězda - hodnocení
Hvězda - hodnocení
Hvězda - hodnocení
Když jsem film dokoukala, nevěděla jsem, kolika hvězdičkami bych ho hodnotila. Jenomže ráno jsem se probudila a měla jsem jasno - třemi.
Důvodem všeho mého kritizování je asi jedna podstatná skutečnost - film vůbec nejde do hloubky, jen si tak pluje po povrchu. Spíš než aby byly ve filmu projeveny emoce, tak se mluví, opisují se... Nějak mi nebylo dovoleno se postavám přiblížit... Na to, jak dojemný a tragický je to příběh, ze mě ukáplo jen pár slz (né-li doslovně pár, tedy dvě)... Možná to i bylo délkou a film mě unavil...
Mrzí mě tohle špatné hodnocení, ale jinak mi to svědomí nedovoluje . Od zpracování takové legendy bych čekala něco víc než o něco lepší pohádku .
Vyzdvihla bych ale Jamese Franca v roli Tristana, obzvlášť v závěru - oni ho snad vážně museli bodnout, smrtelně raněného zahrál bravurně . Podobně bych ještě povznesla do výšin Rufuse Sewella v roli lorda Marka.
Ale co se mi líbilo úplně ze všeho nejvíc - kamera! To nebyl film, to byla skládanka naprosto dokonalých a nádherných obrazů!


Zajímavosti:

Film vznikl v koprodukci Velké Británie, USA, Německa a České republiky.

Úvodní scéna, při níž hoří dřevěný hrad, se natáčela nedaleko Průhonic u Prahy, u obce Zdiměřice. Objekt byl postaven speciálně pro tuto scénu a na svém místě stál hotový zhruba jeden týden než jej tvůrci podle scénáře doopravdy spálili. Byly do něj zakomponovány i největší detaily, a to včetně interiérů. Vnitřek hlavní části hradu však neexistoval, zde bylo jen prázdné místo, scény z interiéru hradu se tak dotáčely ve studiu. Milostné a jiné scény v parku se natáčely taktéž v Průhonicích, konkrétně v Průhonickém parku, který byl kvůli natáčení samozřejmě dočasně zčásti uzavřen.

A tuhle zajímavost jste už mohli číst u Francova jiného filmu Annapolis:
Příprava na film ve výcvikovém táboře byla náročná, ale James nakonec shledal náročnějším ten pro film Tristan a Isolda. Protože když uděláte chybu v boxu, dostanete menší ránu, ale oklepete se z toho a pokračujete dál. Kdežto při šermu používáte skutečné meče, takže každý herec má pořezané ruce a na pažích spoustu ran.


Plakáty:

Tristan a Isolda - plakát
Tristan a Isolda - plakát
Tristan a Isolda - plakát
Tristan a Isolda - plakát
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 LaRhette LaRhette | Web | 28. července 2010 v 19:09 | Reagovat

Nemůžu říct, že si na film dobře pamatuju, ale hodnotila bych ho jako lehký nadprůměr, takže těch 60% by asi souhlasilo :).
Mám navíc opravdu slabost pro J. Franca, takže má film díky němu významné plus :D.

2 Rézi Rézi | Web | 29. července 2010 v 11:53 | Reagovat

Na film jsem chtěla jít do kina, ale pak mi to nějak nevyšlo a od té doby jsem se na film nepodívala :-)

3 Mima Mima | 30. července 2010 v 18:12 | Reagovat

Toto ma proste dostalo, videla som to už niekoľkokrát a vždy mám v závere hrču v krku. Áno, som mi moriadne zaujatá(veď James! :-)  :-) ) :D Strašne sa mi ale páči scéna, keď Tristan povie odplávajúcej Izolde: O našej láske sa nebude hovoriť ako o tej, ktorá zničila kráľovstvo. Spomínaj na nás... No jo, Jamesovi proste ublížené pohľady idú. U nikoho iného ich ale netolerujem, len u neho :-)  :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama