........................Johnny Depp..........Casey Affleck............Leo DiCaprio...................Zac Efron....................Joaquin Phoenix

**
              .. ....             Jude Law.....................Edward Norton....................Keanu Reeves.........Matt Damon

Srpen 2010Prázdniny v jižních Čechách, 21. - 28. 8. 2010

31. srpna 2010 v 14:23 | Nine (DH) |  Já, já, jen já :-D
V pokračování najdete fotografie z naší týdenní dovolené v jižních Čechách na Šumavě, kam jsme s rodinou vyrazili .

Prázdniny v jižních Čechách, 21. - 28. 8. 2010


ČERNÁ DAHLIA

30. srpna 2010 v 14:08 | Nine (DH) |  Filmy (USA)
Skoro to může vypadat, že se mým novým cílovým objektem stal Josh Hartnett, ale nenechte se mýlit. Je to jen náhoda .

Tu Vuo' Fa l'Americano

29. srpna 2010 v 18:38 | Nine (DH) |  Písničky
Jak jsme pořád o tom týdnu v jižních Čechách cestovali, zaregistrovala jsem v rádiu nový remix písničky Tu Vuo' Fa l'Americano. Znám ji z Talentovaného pana Ripleyho, kde se ji ujali Matt Damon, Jude Law a Rosario Fiorello. Zde je její celé znění z originálníhou soundtracku:


Tady je přímo scéna z filmu:


A zde je remix, o kterém jsem mluvila. Musím říct, že se mi zprvu moc nelíbil, ale čím víc ho poslouchám, tím ho mám raději:


A na závěr původní originál; i já ho slyšela poprvé :


NEJPEVNĚJŠÍ POUTO

29. srpna 2010 v 18:03 | Nine (DH) |  Filmy (USA)
Odpolední TV program na Primě .

NA DOTEK

29. srpna 2010 v 17:20 | Nine (DH) |  Filmy (USA)
Film jsem viděla už před odjezdem na týden do jižních Čech (brzy dodám fotodokumentaci ) a ačkoli byl čas sem jeho hodnocení napsat, scházela chuť .
Za tip díky ADU!

Je čas se rozloučit...

20. srpna 2010 v 13:59 | Nine (DH) |  Trochu mimo
Tak vás opět zítra opustím... Od rána budu na závodech a po nich mě rodičové i se sestrou vyzvednou a pojedeme se na týden dovolenkovat do jižních Čech . Nic pro vás zas nemám přednastaveno, ale tak jen zatím můžete zahlasovat v nové anketě a v komentářích vyjádřit i důvod... Protože já sama moc nevím :


LITTLE ASHES

20. srpna 2010 v 13:50 | Nine (DH) |  Filmy (GB)
Buch!............... Plesk!..... Jáu !........................................ Kop!........... Rrrrrrr !

Takhle se peru sama se sebou, že by se mi snad mohl líbit Robert Pattinson... Zamilovala jsem si totiž film Remember Me, i kvůli němu, a od té doby, co jsem se vrátila ze soustředění i s tímto DVD, nedovolím, aby jej zakrývalo jiné. Pořád musí být obal vidět, abych Remember Me měla pořád na očích. Plesk!

NEJmladší držitel Oscara

19. srpna 2010 v 14:06 | Nine (DH) |  Filmová NEJ
Baf! Tady dlouho odložená rubrika Filmová NEJ . Dnes se podíváme na zoubek nejmladšímu držiteli Oscara za hlavní roli...

Kinotip - ČARODĚJŮV UČEŇ

19. srpna 2010 v 7:48 | Nine (DH) |  Kinotipy
Je těžké rozhodnout se mezi filmy Čarodějův učeň a Poslední vládce větru. Před Inception jsem viděla v kině trailery na oba snímky - velice působivé a podařené, ale přesto nakonec svého vítěze mám...

Kinotip č. 4 - ČARODĚJŮV UČEŇ

Oficiální text distributora:

Balthazar Blake (Nicolas Cage) je čarodějným mistrem, který se v současném Manhattanu snaží ubránit město před svým úhlavním nepřítelem Maximem Horvathem (Alfred Molina). Balthazar na to ale sám nestačí a proto vyhledá pomoc Davea Stutlera (Jay Baruchel), zdánlivě obyčejného člověka, který v sobě ale ukrývá netušené možnosti, a učiní z něj navzdory jeho pochybám svého učně. Čaroděj svého nedobrovolného žáka v rychlosti zasvětí do základů tajného umění magie a kouzel a společně se tato neobvyklá dvojice pokouší s pomocí svých schopností postavit jedněm z nejagresivnějších - a nejzákeřnějších - čarodějů všech dob. Dave je nucen v sobě najít veškerou odvahu k tomu, aby jako Čarodějův učeň svůj výcvik přežil, zachránil město a získal srdce své vyvolené.


Trailer:Proč?

Nicolas Cage, přiznám to bez okolků. V Kick-Ass byl perfektní, a proto doufám tak nějak v jeho návrat, když se mu poslední dobou filmově moc nedařilo... A ačkoli je film podle ČSFD zařazen do žánrů akční, dobrodružný, fantasy a drama, věřím, že to bude i legrace - především asi při zaučování Davea .

Joaquin Phoenix mockumentary

18. srpna 2010 v 22:04 | Nine (DH) |  Ze světa šoubyznysu
Joaquin Phoenix patřil určitě k předním hercům Hollywoodu a k jedněm z nejtalentovanějších své generace. Jenže pak se něco zvrtlo (?) a on se rozhodl věnovat rapu. Nechal si narůst delší vlasy, vousy, narostlo mu i břicho a choval se divně... O tom nejvíc asi vypovídá jeho vystoupení v proslulé Lettermanově show:


Spousta lidí, včetně mě, se ptala "Proč?" Jestli to myslel vážně a nebo (podle mě v lepším případě) dotahoval své herecké umění o stupínek výš... Taky si ale možná pamatujete tento článek, kde je Joaquin zas skoro takový, jakého jsme ho znali dřív...

Joaquin Phoenix z 14. května 2010

Casey Affleck, který je švagrem Joaquina, se rozhodl tuto proměnu zachytit v dokumentu...
Název: I'm Still Here. Délka: 108 minut! Premiéra: 10. září 2010. Oficiální stránky:

Trailer:Plakát najdete ZDE!

VÝCHOVNÝ TÁBOR

18. srpna 2010 v 21:35 | Nine (DH) |  Filmy (USA)
Na film jsem narazila úplnou náhodou...

DŮM ŽIVOTA

18. srpna 2010 v 12:30 | Nine (DH) |  Filmy (USA)
Delší dobu to jest, co jsem film viděla - ale ne celý. A tehdy jsem ho dokoukala jen proto, že jsem si skoro celou dobu lámala hlavu, kdo hraje Sama . A i když jsem na to pak přišla (Hayden Christensen), dodívala jsem se, neboť se mi film mezitím stačil zalíbit. No a dneska jsem se koukla konečně na celý film .

MOJE SUPERBEJVALKA

18. srpna 2010 v 7:59 | Nine (DH) |  Filmy (USA)
Večerní TV program na Nově...

WT(F)? :-D

17. srpna 2010 v 16:51 | Nine (DH) |  Trochu mimo
Tak tohle mě pobavilo a naštvalo zároveň. Následující komentáře se objevily pod článkem PRÁZDNINY, krátce po jeho zveřejnění:

Haníí
Ahoj, dneska bych chtěla udělat rekord v komentářích (za den 300 lidí) tím, že jsem zavítala na tvůj web jse ti zvýšila návštěvnost, prosím oplať mi to :) Promiň za otravování, jinak v každém případě dík

majtelka blogu
Hej Haníí tvůj komentář beru jako reklamu takže si viliz prdel jo?


Asi nemusím psát, že údajná "majtelka blogu" nejsem já... Ale opravdu mě dostává ta neuvěřitelná drzost! Reklamy sice taky nemusím, ale rozhodně se takhle nikdy o jejich autorech nevyjadřuji! Nehledě na to, že bych se podepsala Nine (DH) (příp. majItelka blogu) a hlídám si pravopis a interpunkci... A sprostá slova? Když sprosté slovo řeknu před kamarády, tak na mě zíraj jak na zjevení, že to vůbec znám (znám, ale moc nepoužívám, nepřijde mi to IN...) a v psaném projevu se jim snažím vyhnout úplně (ale vím, že i tady na blogu už jste si nějaké mohli přečíst . Ani název tohodle článku není v rozvitém tvaru slušný, že... ). No ale "majtelka blogu" má jednak štěstí, že se nepodepsala a jednak že mě to spíš pobavilo. Na druhou stranu - vždyť ona mě vlastně bránila . Inu, děkuji, ale příště prosím slušně a gramaticky správně!

Život se Strachem...

17. srpna 2010 v 16:37 | Nine (DH)
Tedy musím říct, že když jsem si téma týdne přečetla, vybuchla jsem smíchy. Při tomhle slově se mi totiž nevybaví nepříjemný pocit, ale spolužák toho jména. A současně spolužačka, která s ním měla románek (románky)... To bylo utrpení v té době chodit do školy, protože on přede mnou, ona vedle mě... A ještě horší to bylo, když se zrovna nesnášeli... A pak ty dlouhé hovory po ICQ, kde jsem najednou i já byla paní Strachová .
Oddělovač
Strach... Mám z výšek. Se vždycky začnu naoko vymlouvat, když se mi na závodech nepodaří překonat vyšší centimetry - že se prostě bojím výšek ...
Je mi to hroznou překážkou, kterou se snažím překonávat, ale jak kdy se zadaří. Rozhodně si myslím, že se ho nezbavím nikdy . Ale na druhou stranu je to i vtipné, tedy zpětně. Jak lezu někam odvážně na věž, rozhlednu a najednou zjistím, že to fakt dál nejde (to kolikrát končím i v slzách) a zablokuji celou výpravu za mnou . Tak vždycky někam honem stranou, pokud to jde, nechat ostatní projít a pak se s tátou odhodlat k dalšímu výstupu. Jednou mi za to pak dole koupil 3 kopečky zmrzliny, heč . Vlastně jsem nedávno zjistila, že nikomu jinému v téhle pomoci nevěřím...
Nebo na táboře, když si puťák vyžádal přejití Zvíkovského mostu; toho, jak z něj s oblibou skáčou bungie jumping... No všichni naklonění přes zábradlí a koukají dolů, jaká je to výška, jen já si to metelím div ne prostředkem silnice, abych byla co nejdřív na druhé straně (byla jsem tam prvníííí) .

Poslední dobou jsem taky nějak začla řešit, že kdyby se mi nedejbože něco stalo a na svět se dívala už jen zhůry, zůstanu tu na blogu, na Facebooku, na ICQ, na Twitteru... V reálném světě zemřu, ale v tom virtuálním, internetovém ne... Je to zvláštní pocit nebo představa... Ale pryč s ní, nemalujme čerta na zeď . Ale není to strach, jen taková "otázka" .

Pod strachem si představuji pocit, který člověka úplně ochromí a nenechá ho v klidu se soustředit. Zpanikaří, začne se třeba i více potit... Já vždycky cítím takový dost nepříjemný pocit nad žaludkem... Chce se mi brečet... Avšak současně může strach vzbuzovat i pocit nádherný - to když ten strach překonáme ! Cítíme se hrdiny, šťastní, máme radost, že jsme to zvládli .

Bojím se i dalších věcí, samozřejmě. Třeba pavouků nebo hadů, ale nemůžu říct, že bych z nich měla strach... Stejně tak jako když nerada vystupuji před více lidmi, ať jsou známí či neznámí... Nesnáším pocit, když nevím, co se děje nebo co se stalo. V tomhle mě dost cvičí sestra, která ač řekne, že se vrátí o půlnoci, ještě do 9 ráno není doma a nenapíše ani SMS. Vrací se opilá domů pěšky po silnici bez chodníku, ale co když se jednou něco stane?
Bojím se, že se mi nesplní sny, že pro ně dost nedělám (což je bohužel pravda)... Bojím se lží... A postupem času se bojím i toho, že jednou svůj vztek už pod pokličkou neudržím (nerada totiž vybuchuji, protože za prvé ze sebe nejsem schopná vysoukat kloudnou větu, takže vypadám jako největší blbec, a za druhé to zkrátka nemám v povaze - jsem flegmatik střihlej melancholikem) a něco někomu udělám...

Tohle je blog o filmech a i u nich se občas samozřejmě bojím . Ale jelikož se bojím nerada, takovým hororům třeba se vyhýbám pokud možno velkým obloukem .

Je toho určitě víc, z čeho mám strach nebo čeho se bojím, ale možná mi to naštěstí zrovna nepřišlo na mysl. Ještě bych se mohla začít děsit .

A z čeho máte strach vy? Jak se s ním perete?

PRÁZDNINY

17. srpna 2010 v 15:49 | Nine (DH) |  Filmy (USA)
Chtěla jsem se podívat už včera večer, ale to jsme nakonec s rodinou skončili u internetu hledáním dovolené... Do půl jedenácté... Tak jsem se koukla až dnes kolem poledne .

DOBRODRUŽSTVÍ ŽRALOČÁKA A LÁVOVKY

17. srpna 2010 v 11:33 | Nine (DH) |  Filmy (USA)
Jsem tak koukala dnes dopoledne do TV programu, jestli náhodou nepoběží něco zajímavého... Hm, v 9:30 Dobrodružství Žraločáka a Lávovky, hrají T. Lautner. No a to byl důvod, proč jsem na to koukla, jen tak z hecu vlastně . V Twilight sáze ho totiž vůbec nemám ráda...

TRAINSPOTTING

16. srpna 2010 v 8:52 | Nine (DH) |  Filmy (GB)
Venku řádila pořádná bouřka a já sledovala trochu s obavami, že mi do toho blesk praští, další film o drogách - Trainspotting. Jak drogami opovrhuji, tak filmy o nich často nemají chybu - viz Requiem za sen, Basketbalový zápisník, Travička zelená a na podobné téma vlastně i Americká krása atd.