........................Johnny Depp..........Casey Affleck............Leo DiCaprio...................Zac Efron....................Joaquin Phoenix

**
              .. ....             Jude Law.....................Edward Norton....................Keanu Reeves.........Matt Damon

Září 2010

30. září a Nine vyrazila do školy

30. září 2010 v 20:35 | Nine (DH) |  Trochu mimo
Je to tak. Už i mně dnešním dnem počínaje skončily prázdniny a musela jsem nastoupit do vyšťavňovače (rozuměj školy)... Nemohu říct, že by se mi tam chtělo nebo nechtělo, já se upínala k jednomu - nenechám se vyšťavit tak lehce a budu chodit trénovat . Tak dnes jsem to dodržela (a jsme šli překážky, které mě moc neberou ), uvidím, jak dlouho mi to vydrží .

RODIČOVSTVÍ

27. září 2010 v 21:58 | Nine (DH) |  Filmy (USA)
Ještě jeden film, co jsem o víkendu stihla vidět .
Sestřelila jsem dvě mouchy jednou ranou - hrají zde Keanu Reeves a Joaquin Phoenix (tehdy si ještě nechal říkat Leaf Phoenix; tak mě potěšilo, že ho vidím hrát a plus nedávné novinky, že jsem si vzápětí pustila můj velice oblíbený film Noc patří nám ).

Kuličky z korálků

27. září 2010 v 19:40 | Nine (DH) |  Trochu mimo
Návod najdete tady. Bála jsem se, ale nakonec je to strašně jednoduché a jde to úplně samo :

Kuličky z korálků

Moc díky Sussanah za pěkně strávené chvíle a vůbec za tip .

EDITH PIAF

27. září 2010 v 8:56 | Nine (DH) |  Filmy (ostatní země)
Tenhle TV tip jsem si prostě nemohla nechat ujít. Navíc pro něj ráno lobbovala i babička, co přijela dopoledne na návštěvu .

CAMP ROCK 2: VELKÝ KONCERT

27. září 2010 v 8:37 | Nine (DH) |  Filmy (USA)
Přiznám se, že jsem i docela zajásala, když jsem při sledování opakování ČS má talent zahlédla upoutávku, že za chvíli poběží Camp Rock. Věděla jsem, že se o tom dost mluví, a tak jsem byla ráda, že budu vědět, oč vlastně jde...

TV tipy na víkend

24. září 2010 v 19:52 | Nine (DH)
Tak jsem zběžně projela TV program a našla pár tipů na filmy, které bych si ani já ráda nenechala ujít :


PÁTEK 24. září (dnes)

Iluzionista - 22:50, ČT1

Iluzionista - plakát
Oficiální text distributora:

Nadaný iluzionista Eisenheim (Edward Norton) ohromuje vídeňské publikum a o jeho výjimečnosti se dozvídá také princ Leopold (Rufus Sewell). Krutý následník trůnu se rozhodne navštívit Eisenheimovo vystoupení se svou krásnou snoubenkou Sofií (Jessica Biel). Ta si brzy uvědomuje, že zná mága z dětství. Téměř zapomenutý vztah znovu ožívá a tajní milenci se rozhodnou spolu uprchnout. Následujícího dne je však Sofie nalezena mrtvá. Zdrcený Eisenheim nedbá vyšetřujícího inspektora Uhla (Paul Giamatti) a bere spravedlnost do svých rukou. Musí dokázat Leopoldovu vinu na Sofiině smrti dříve, než bude sám zničen. Nikdo netuší, že se tajemný mág teprve chystá předvést největší iluzi své kariéry...

Žánr: Drama/Romantický/Mysteriózní/Thriller
Hrají: Edward Norton, Jessica Biel, Paul Giamatti a další...
Rok výroby: 2006


Trailer:Joaquin Phoenix a Leonardo DiCaprio jako milenci?

24. září 2010 v 13:11 | Nine (DH) |  Ze světa šoubyznysu
Hezky popořádku...

Tohle video určitě znáte... Joaquin Phoenix jako host Davida Lettermana v jeho velice populární talk show; neupravený, na moderátorovy otázky odpovídá jedním slovem a většinu času hledí na své ruce, čímž Lettermana docela rozhazuje...:


Joaquin se vrhá na (pochybnou) kariéru rappera, což zmapoval ve svém dokumentu I'm Still Here jeho dlouholetý kamarád a švagr v jedné osobě Cassey Affleck - více info v článku zde.
oddělovač - hvězdy
Ovšem, jak se nakonec (asi) ukázalo, potvrdila se jedna z domněnek jeho fanoušků: Joaquin Phoenix tímto svým vystupovaním své herectví jen dotahoval na vyšší level...
Davidu Lettermanovi se dokonce omluvil, když byl tuto středu opět jeho hostem:


(Nechtěla jsem podlehnout emocím a i nadále nést článek v serióznějším duchu, ale nemohu si pomoct - je to zkrátka úžasné vidět jej zas normálního!!! Strašnou radost mi to udělalo! )

Joaquin se omlouval slovy: "Myslím, že jste tu vedl rozhovor se spoustou, spoustou lidí a předpokládal jsem, že poznáte rozdíl mezi postavou a skutečnou osobou. Doufám, že jsem se vás nijak nedotknul."
David Letterman omluvu přijal a ještě v podstatě herci poděkoval: "Říkám vám, byla to taková zábava. Byla to lekce v odpálkovávacích odpovědích, víte, co myslím?"
Pak se také (Letterman) přiznal, že vůbec netušil, že Joaquin jen hraje a raději se jej ještě zeptal: "Byl nějaký scénář, na kterém bychom já a vy pracovali?" Na to mu Phoenix odpověděl opět stručně: "Ne."
oddělovač - hvězdy
A nyní se konečně vrátím k titulku článku...
Clint Eastwood se chystá natáčet životopisný film o prvním a nejdéle sloužícím řediteli americké agentury FBI J. Edgaru Hooverovi Hoover.

J. Edgar Hoover se nikdy neoženil, byl bezdětný a zemřel jako "starý mládenec". Přestože se z titulu vedení federálního úřadu stal záhy mediálně známou figurou, nikdy nebyl vídán ve společnosti něžného pohlaví. Od 40. let tak začaly kolovat pomluvy, naznačující, že by Hoover mohl mít homosexuální vztah se svým přímým podřízeným, zástupcem FBI, Clydem Tolsonem, se kterým trávil hodně času jak profesně, tak mimo práci. Ryze profesionální úzký vztah si vybudoval s demokratickým politikem Lyndonem B. Johnsonem, roky před tím, než se Johnson stal prezidentem. Určitou averzi naopak choval vůči Robertu Francisovi a Johnu Fitzgeraldu Kennedovým.

Hoover zemřel v 77 letech na komplikace s vysokým krevním tlakem. Na počest jeho celoživotní práce bylo jeho tělo vystaveno v rotundě Kapitolu a později pohřbeno poblíž hřbitova amerického Kongresu. V čele FBI jej po jeho smrti nahradil L. Patrick Gray
.

- zdroj: wikipedia.cz

V hlavní roli si režisér představoval Leonarda DiCapria (ten svou účast již potvrdil) a v roli jeho milence Clydea Tolsona právě Joaquina Phoenixe!

Práce na scénáři (kterého se ujal Dustin Lance Black, autor oscarového scénáře k filmu Milk) pomalu končí a natáčení by mohlo začít už začátkem příštího roku. Jestli se nakonec v roli Tolsona skutečně objeví Joaquin Phoenix je zatím ve hvězdách. Můžeme jen doufat!

Joaquin Phoenix
Leonardo DiCaprio


Osobně si myslím, že by to byla pořádná podívaná. Vždyť si to vezměte ještě jednou - režisér Clint Eastwood, scénář oscarový D. L. Black, v hlavních rolích DiCaprio a Phoenix, homosexuální téma, drama, inspirace skutečností...


Kinotip - (K)LAMAČ SRDCÍ

19. září 2010 v 18:54 | Nine (DH) |  Kinotipy
Jak už jsem psala v hodnocení....:

Kinotip č. 5 - (K)LAMAČ SRDCÍ

Oficiální text distributora:

Alex se svou sestrou provozuje společnost, která poskytuje vskutku "speciální" služby: rozbíjí partnerské vztahy na objednávku! Jednoho dne si je najme bohatý muž, jenž není spokojen s ženichem své dcery. Dvojice "obchodníků se štěstím" má ovšem na svůj úkol jenom týden. Hra o čas a lásku může začít. Romain Duris (Erasmus a spol., Rozvod po francouzsku) a Vanessa Paradis (Poloviční šance) v romantické komedii o tom, že každá životní jistota je relativní a láska si nedá poroučet.

Trailer:Proč?

Tak s touhle otázkou vás pošlu někam... - přímo SEM, kde najdete zhodnocení filmu

(K)LAMAČ SRDCÍ

19. září 2010 v 18:49 | Nine (DH) |  Filmy (ostatní země)
Po delší době zas nějaký článek věnovaný hodnocení filmu. Tentokrát jím je film (K)lamač srdcí z produkce Francie a Monaka, jež právě běží v kinech .

TV tip na 19. 9. 2010

17. září 2010 v 14:38 | Nine (DH) |  TV doporučení
Neděle 19. září, 14:25, Nova - Dokonalý trik

Je mi trochu záhadou, proč vynikající film Christophera Nolana dávají jen odpoledne, ale budiž...
Chris Nolan je vynikající režisér a dokazuje to i tímto snímkem. A obdobně jako třeba u Počátku i zde musí divák dávat pozor, aby mu nic neuteklo a neodcházel od obrazovky zmatený, jak to tedy celé bylo...
Možná spíš doporučuji si film nahrát a pak přetáčet reklamy, které do filmu určitě nacpou...

Trailer:Plakát:

The Prestige poster

PLÁŽ

13. září 2010 v 13:26 | Nine (DH) |  Filmy (USA)
Opět si dovolím delší úvod .
Koukám včera večer na Česko Slovensko má talent a najednou z ničeho nic mě přepadne chuť se znovu podívat na film Basketbalový zápisník s Leonardo DiCapriem... Soutěž doběhla a já si film opravdu pustila. Pomyslela jsem pak i na blog, že o tomhle filmu sem už psát nemůžu a že bych tedy mohla konečně zkouknout něco dalšího z jeho filmové tvorby. Na mysl mi přišla Pláž...

Má mě rád, nemá mě rád...

11. září 2010 v 16:41 | Nine (DH) |  Reklamy
Tak to si teď nelámu hlavu já, ale jedna malá holčička v moc krásné reklamě na kakao Granko (vím, že už v TV běží dost dlouho, takže ji určitě taky znáte) .
Říkala jsem si, že když jsem oživila jedním příspěvkem rubriku Písničky, můžu i Reklamy :


Právě mi hraje...

11. září 2010 v 16:37 | Nine (DH) |  Písničky
... nebo hrabe?
Jedná se o poněkud starší "kousky"...
Oddělovač
Carlos Santana & Rob Thomas - Smooth
Text:
Man it's a hot one
Like seven inches from the midday sun
I hear you whisper and the words that melt everyone
But you stay so cool
My Mu?"equita, my Spanish Harlem Mona Lisa
You're my reason for reason
The step in my groove
Yeah, yeah
And if you said this life ain't good enough
I would give my world to lift you up
I could change my life to better suit your mood
Cause you're so smooth
And it's just like the ocean under the moon
Well that's the same as the emotion that I get from you
You got the kind of lovin' that could be so smooth yeah,
Give me your heart
Make it real
Or else forget about it
Well I'll tell you one thing
If you would leave it'd be a crying shame
In every breath and every word
I hear your name calling me out
Out from the barrio, you hear my rhythm on your radio
You feel the turning of the world so soft and slow
Turning you round and round round, yeah
And if you said this life ain't good enough
I would give my world to lift you up
I could change my life to better suit your mood
Cause you're so smooth
And it's just like the ocean under the moon
Well that's the same as the emotion that I get from you
You got the kind of lovin' that could be so smooth
Give me your heart
Make it real
Or else forget about it
Or let's forget about it (repeat)

Co je nového...

8. září 2010 v 12:30 | Nine (DH) |  Já, já, jen já :-D
Mám dojem, že jsem vás dlouho neotravovala svým žitím, jak mi to jde či nejde... Inu, je čas to trochu napravit .

Atletice se věnuji od šesté třídy, ale až nyní, kdy nastupuji do prvního ročníku magisterského studia, jsem jí totálně propadla! Neskutečně mi pomohla před státnicemi - zatímco většina mých spolužáků celé dny trčela doma nad otevřenými skripty a snažila se nacpat si do hlavy co nejvíce vědomostí, já vždy minimálně čtyři hodiny věnovala právě tréninkům atletiky. Nebyl čas přemýšlet nad tím, co ještě neumím, vyčistila se mi hlava a hlavně jsem nepropadala beznaději, že to nezvládnu... Byla jsem trénovat i dva dny před státnicí, ten poslední den jsem věnovala celému jednomu okruhu - účetnictví . No a dopadlo to skvěle - jsem Bc. a ještě za 1. Ale o to nejde; nebyla jsem vystresovaná, ale uvolněná. Měla jsem dobrou náladu a šla jsem tam s vědomím, že to udělám. Věřila jsem si (a to u mě není moc obvyklé).
Tenhle pocit mírně stouplého sebevědomí teď ve mně pořád přetrvává a je to zvláštní . Může za to atletika, pevně tomu věřím. Je mi totiž psychicky skvěle a to se počítá! Navíc jsem teď na stadionu za "hrdinu" a tahle pozornost mě, budu upřímná, těší, ale zároveň si jí velice vážím. Nikdy předtím jsem se na našem stadionu necítila tak dobře jako teď . A víte, čeho se tedy děsím? Že se mi nepodaří si poskládat rozvrh tak dobře, abych i nadále mohla pokračovat v pravidelných trénincích . A snad ještě víc se děsím zabřednutí do starých školních kolejí, kdy díky hlavně jedné "kamarádce" se budu cítit ze školy zcela vyšťavená a otrávená . No, do 29. září ještě daleko .
Začlo mě zas zlobit koleno, ale aspoň mě konečně přinutí zavolat tomu ortopedovi/fyzioterapeutovi, aby mi i prokřupal záda . A aby toho nebylo málo, tak jsem se do něj včera při uklízení doskočiště pořádně praštila .

SPORT A SMÍCH JSOU NEJLEPŠÍ TERAPIE!

Po 5 km
Takhle jsem dopadla po 5km závodě. Tehdy jsem trenérovi řekla, že už nikdy! Hm, tak jsem to teď v sobotu běžela znovu a co "hůř" - líbilo se mi to .


Poslední dobou mám divné sny. Nedávno se mi zdálo o sestře, jak se topí v moři, a tak jsem jí radila, ať si dá pod bradu ten půllitrový kelímek smetany, že jí to udrží nad vodou (???) . Před pár dny se mi zas topil táta, tentokrát v našem zahradním bazénu (a jednou se doopravdy trochu topil - přepadl po zádech z lehátka a pak nevěděl, kde je dno a kde hladina... Nepříjemný pocit, taky jsem si to zažila a možná i vy...) a nikdo mi nechtěl pomoct ho zachraňovat... Že prý to předstírá .


A něco málo k blogu. Určitě jste si všimli pár změn. Snad tou nejnápadnější jsou dva přírůstky do mých oblíbených herců - Matt Damon a Jude Law. (Naopak jsem "vyndala" Kostju Ullmanna.)
Pak jsem na popud ADU začla k jednotlivým hodnoceným filmům psát další údaje o filmu než jen of. text distributora. Jako rok výroby, žánr, režii a herecké obsazení. Musím uznat, že ADU měla dobrý nápad, díky .
No a ode dneška občas u filmu přibude "kolonka" Podobný film...

MATKOU V ŠESTNÁCTI

8. září 2010 v 11:58 | Nine (DH) |  Filmy (USA)
Chtěla jsem si připravit něco do školy a že si k tomu pustím něco v televizi. A našla jsem tam tenhle film. Říkala jsem si, 'No, jako kulisa to snad bude dobrý. Koukat na to nemusím...'
...

VRAH VE MNĚ

3. září 2010 v 13:16 | Nine (DH) |  Filmy (USA)
Huhůůů, rozšiřuji sbírku zhlédnutých filmů s Casey Affleckem o jeho nejnovější filmový počin The Killer Inside Me .

FONTÁNA

2. září 2010 v 21:11 | Nine (DH) |  Filmy (USA)
Lidi, dneska byste se mnou nechtěli trávit den . Od rána se mě chytla smůla, nic se nedařilo, všechno proti mě a má nálada tomu odpovídala - naštvaná, mrzutá, protivná... Ani na tu Fontánu jsem neměla moc náladu, ale jak to dopadlo, se dočtete v hodnocení .

"Drahý manželi Leo"

2. září 2010 v 10:25 | Nine (DH) |  Ze světa šoubyznysu
No, když jsem si ten titulek přečetla, vyprskla jsem nevěřícným smíchem... Takhle totiž Leonarda DiCapria v dopisech oslovuje jeho fanynka. Jenže při dalším čtení článku, který vyšel na Doma.cz, je patrné, že ona to taková sranda nebude:

"(...) přišla s klamným tvrzením, že je mojí manželkou a nosí mé dítě jménem Ježíš. Nedávno dokonce prohlásila, že společně budeme žít navěky v Jeho Království," říká DiCaprio.

Leonardo se nakonec musel obrátit až na soud, jež mu nakonec vyhověl a bláznivá fanynka paní Livia Bistriceanuová se nesmí na základě soudního příkazu k herci, jeho blízkým, domovu, autu a pracovišti přiblížit na 100 metrů. Ostatně, k osobnímu setkání dosud ani nedošlo, ačkoli se o to fanynka párkrát pokusila. A jelikož jí to nevyšlo, vrhla se na psaní dopisů.
Leonardo DiCaprio

A nezapomeňte se dnes ve 20:00 na Nova Cinema dívat na Co žere Gilberta Grapea!

TV tip na dnešní (2. 9.) večer

2. září 2010 v 0:00 | Nine (DH) |  TV doporučení
Tenhle film mám hodně ráda, a proto jsem byla nadšená, když jsem jej zahlédla i v TV programu. Co žere Gilberta Grapea, film, který byste si podle mě neměli nechat ujít!
Pokud si myslíte totéž - i herecké obsazení je více než lákavé: Johnny Depp (Gilbert Grape), skvělý Leonardo DiCaprio (za roli Arnieho Grapea v 19letech nominován na Oscara!) nebo Juliette Lewis (Becky) - pak si dnes ve 20:00 zapněte Nova Cinema .
Co žere Gilberta Grapea - plakát