........................Johnny Depp..........Casey Affleck............Leo DiCaprio...................Zac Efron....................Joaquin Phoenix

**
              .. ....             Jude Law.....................Edward Norton....................Keanu Reeves.........Matt Damon

Leden 2011

Konečně role pro Phoenixe?

31. ledna 2011 v 15:29 | Nine (DH) |  Novinky
Konečně role pro Phoenixe?
Herec James Franco prozradil, že letos v létě hodlá natočit film, který se bude inspirovat dílem Williama Faulknera z roku 1930 "Když jsem umírala".
Tento tragikomický příběh ze života bílé chudiny amerického Jihu popisuje desetidenní pohřební pouť provázenou přírodní katastrofou. Důvodem této pohřební cesty je splnění posledního přání umírající matky početné rodiny (že bude pohřbena v Jeffersonu) a členové rodiny během ní svým jednáním a mluvou odhalují své charaktery a důvody svých činů, přičemž čtenář je do děje vtahován tím, že musí dialogy a jednání osob domýšlet a kombinovat a sám si tak celý příběh objevovat.
Jak je vidět, Franco se nepustil do lehké látky - do látky, která se na filmové plátno bude převádět hůř; nicméně scénář už je prý připravený (jen 160 stran se Francovi zdá hodně)...
S dobrým hereckým ansámblem jde ovšem všechno určitě lépe... A James Franco si brousí zuby na dobré herecké hvězdy... Rád by totiž obsadil Michaela Shannona (kterého považuje za svého nejoblíbenějšího herce), Paula Dana, Richarda Jenkinse a (kvůli komu tento článek píšu ) Joaquina Phoenixe...

Obsazení ještě není konečné nebo potvrzené, více detailů se pravděpodobně dozvíme blíže létu .
 Zde máte video, kde všechno na sebe James "prásknul" :Další hvězda do Eastwoodova "J. Edgara"

26. ledna 2011 v 23:18 | Nine (DH) |  Novinky
Několik měsíců se spekulovalo o tom, že by se v Eastwoodově chystaném filmu o nejdéle sloužícím řediteli americké agentury FBI, měla role dlouholeté sekretářky J. E. Hoovera ujmout Charlize Theron. Ovšem ta nakonec kvůli jiným filmovým povinnostem musela odmítnout. Nakonec tak role připadla herečce Naomi Watts.

A jaký herecký ansámbl nás tedy čeká?
Hlavní roli ztvární Leonardo DiCaprio. Roli jeho pravé ruky a údajného milence Clydea Tolsona ztvární Armie Hammer. Možnost natáčet pod režijní taktovkou Clinta Eastwooda, jehož filmy vždy vzbudí velkou pozornost i Filmové akademie při nominacích na Oscary, získal Ed Westwick, kterého známe asi především ze seriálu Super Drbna. Měl by si střihnout roli agenta Smithe, kterého si Hoover najal, aby napsal jeho biografii. Dále byl obsazen Josh Lucas a to do role známého letce Charlese Lindbergha. Damon Herriman pak bude hrát Bruna Hauptmanna, který byl v roce 1932 obviněn z únosu Lindberghova 20měsíčního dítěte. Proces s ním byl významným bodem v Hooverově rané kariéře a určitě bude hrát velkou roli i ve filmu. A nakonec se také můžeme těšit na Kena Howarda coby amerického advokáta generála Harlana F. Stonea.

Zleva: Herriman, Howard, Watts, DiCaprio, Hammer, Westwick, Lucas
Scénář napsal Dustin Lance Black, který měl na svědomí i oscarový film Milk.  

Penelope Cruz a Javier Bardem přivítali na svět syna

26. ledna 2011 v 18:45 | Nine (DH) |  Ze světa šoubyznysu
Pár Penelope Cruz a Javier Bardem o tomto víkendu přivítal na svět syna. 

Javier Bardem (kterého jsem tu nedávno vychvalovala ve filmu Než se setmí) se s Penelope Cruz potkal již v roce 1992 při natáčení filmu Jamon, Jamon (Šunka, šunka). Chodit spolu ale začli až v roce 2007, avšak drželi se v ústraní od veřejnosti. Loni v červenci pak svůj vztah stvrdili manželským svazkem. 

Javier Bardem je nyní navíc nominován na Oscarav kategorii Nejlepší mužský herecký výkon ve filmu Biutiful. A oba herci už doma sošku mají, oba v kategorii pro nejlepší herecké výkony ve vedlejší roli - Penelope Cruz za roli ve filmu Woodyho Allena Vicky Cristina Barcelona a Javier Bardem za výkon ve filmu bratří Coenů Tahle země není pro starý.

Javier Bardem a Penelope Cruz

Oscar 2011 - nominace

25. ledna 2011 v 17:18 | Nine (DH) |  Ze světa šoubyznysu
Dnes byly konečně za velkou louží oznámeny nominace na nejprestižnější filmové ceny - Oscary pro rok 2011. Koneční vítězové budou vyhlášení v neděli 27. února.
Filmy a osoby, které uspěly při předávání Cen kritiky, jsou označeny symbolem "", ty, co zvítězily ve Zlatých glóbech, symbolem "".

NEJLEPŠÍ FILM:

127 hodin
Černá labuť
Fighter
Počátek
Děcka jsou v pohodě
The King's Speech
The Social Network
Toy Story 3: Příběh hraček
Opravdová kuráž
Winter's Bone

NEJLEPŠÍ MUŽSKÝ HERECKÝ VÝKON:

Javier Bardem (Biutiful)
Jeff Bridges (Opravdová kuráž)
Jesse Eisenberg (The Social Network)
Colin Firth (The King's Speech)
James Franco (127 hodin)

NEJLEPŠÍ ŽENSKÝ HERECKÝ VÝKON:

Annette Bening (Děcka jsou v pohodě)
Nicole Kidman (Rabbit Hole)
Jennifer Lawrence (Winter's Bone)
Natalie Portman (Černá labuť)
Michelle Williams (Blue Valentine)

Ach ten češtin...

23. ledna 2011 v 18:49 | Nine (DH) |  Trochu mimo
Někdy mívám pocit, že český jazyk pomalu ale jistě spěje k záhubě. A hubíme si ho my sami, my Češi. Angličtina by se nám do češtiny nedrala tolik, kdybychom jí to nedovolili...
Jenže používat co nejvíce cizích výrazů a slovíček - a ne už jen v odborných výkladech, ale i ve zcela běžné mluvě - teď zkrátka frčí. Od hodnocení, že je něco paráda, jsme se dostali ke "cool", neklejeme "do prkýnka!", ale "fuck!" (a nezní české "do prdele!" lépe?...), už nejsme šílení, ale "crazy", všechno je "(the) best" a ne nejlepší... a spousta, spousta dalšího. 

Občas mi připadá, že použití těchto anglických slovíček mládeži problém nedělá, ale umět mluvit (natož psát!) správně česky, to už malér je... Stejně mě ale nejvíc pálí česká gramatika.

Český jazyk je nádherný. Ale krása holt něco stojí. Vím, že naučit se všechna ta pravidla pravopisu není snadné, ale je to to nejmenší (současně ovšem i to nejdůležitější), co pro češtinu můžeme udělat.
-- Už to déle nevydržím nenapsat, musím se s vámi podělit o jednu češtinářskou záležitost, která mě nedávno dopálila, že jsem nebyla schopná reagovat .

Šli jsme na trénink, obvyklým tématem je škola a pak jeden z kluků povídá, že se údajně uvažuje, že už bude gramaticky správně  "Šel JSEM na houby," i "Šel SEM na houby." A pak se tahle omladina shodla na tom, že stejně nikdo nepíše "JSEM", ale "SEM" (jedině snad v diktátech si musí dávat pozor...) a že je tedy zbytečné nějaké takové pravidlo dodržovat. 
Tak nevím, jestli si uvědomili, že "SEM" je původně příslovečné určení místa a "JSEM" tvar slovesa "být" a že asi existuje důvod, proč se tedy tato slovíčka rozlišují. A nebo je v tom lenost? Ono totiž napsat "J" dá hodně práce... () Nebo že by snad byl háček právě v tom rozlišení mezi slovesem a příslovcem? Nevím, nechápu a jen doufám, že Ústav pro jazyk český o ničem takovém neuvažuje!
Jen si lámejme hlavičky, když všechno ostatní za nás již dělají počítače (vlastě i tu gramatiku nám již MS Wordy dokážou ohlídat...)!

Co mě taky dokáže vytočit, jsou tvary "by jsme", "by jste" apod. Takhle to dobře prostě není, i když se to může zdát. Zde už krátit na "byste", ač je to podle pravidel českého pravopisu správně, v módě není (příp. "bychom"). Tahle chyba mě ale vždy dokáže nejvíce vytočit v médiích - novinách, zpravodajství. Když už chci něco publikovat třeba až milionu obyvatel, tak to napíšu bez chyby! 

Taky se mi stalo, že sleduji v televizi seriál Myšlenky zločince a objeví se titulek "Ústav pro analízu něčeho". Musela jsem si to číst pořád dokola celých 30 sekund (nebo jak dlouho), co se titulek držel na obrazovce, jestli vidím dobře. Viděla jsem, opravdu napsali "analízu" místo správného "analýzu" . Dobrá, myslela jsem si, asi to byl omyl, chyba, která se vloudí každému. Jenže za týden koukám na další díl a opět měkké i namísto ypsilon . A bylo tomu tak i několik dalších dílů, než to konečně opravili...
Oddělovač
Na závěr bych ráda řekla, že ani já nepíšu bez chyb. Jsem si jistá, že jen tady na blogu byste našli hrubek habaděj. Omlouvám se za ně, při psaní textů se hlídám, ale občas to zkrátka ulítne . Troufám si ovšem říct, že většina článků bez chyb je, protože mám češtinu ráda a chci, aby to bylo i vidět.

A ještě něco. Hovorovou češtinu ano, ale nějaké "sqěloušké" a "kwásné" výrazy na mě nezkoušejte . Použiji heslo jedné skupiny: STOP KURVENÍ ČEŠTINY aneb StHoP KuRwEnIiI CzEsHtHiNkY! 

NA VLÁSKU

23. ledna 2011 v 13:46 | Nine (DH) |  Filmy (USA)
Na tenhle film jsem se těšila od doby, co jsem u Sussanah viděla trailer .

HUDBU SLOŽIL, SLOVA NAPSAL

23. ledna 2011 v 13:20 | Nine (DH) |  Filmy (USA)
Nikdy jsem moc netoužila po tom, abych tenhle film viděla. Hih, si i vybavuji scénu ze střední školy, jak sedíme před třídou na lavičce (měli jsme mít odpoledku) a listujeme Metrem, kde zrovna psali o Hudbu složil, slova napsal. Teď už bývalá kamarádka tehdy říkala, že na to by chtěla jít do kina, protože tenhle typ filmů má ráda. End of story .
Nicméně včera jsem usoudila, že přesně na takový film mám náladu - a tak jsem se večer na tu Novu tedy koukla .

ZODIAC

21. ledna 2011 v 17:39 | Nine (DH) |  Filmy (USA)
Dneska se mi něco povedlo... Možná tušíte z titulu filmu - ano, konečně jsem zhlédla CELÉHO Zodiaca s Jakem Gyllenhaalem!!

Malý Bloom

20. ledna 2011 v 14:32 | Nine (DH) |  Ze světa šoubyznysu
Novinky.cz přišly s krásnou zprávou a fotkou. No posuďte sami :

Miranda Kerr na svém blogu: "Dne 6. ledna jsem porodila našeho krásného syna Flynna. Vážil 4,42 kilogramu (velmi zdravý a velký kluk). Porodila jsem ho přirozenou cestou, bez jakýchkoliv anestetik. Bylo to dlouhé, namáhavé a obtížné, ale Orlando byl celou dobu se mnou, podporoval mě a pomohl mi tím projít. Bez něj bych to nezvládla."

Miranda Kerr s malým Flynnem (Bloomem)
"Jsme opravdu šťastní a užíváme si naše společné chvíle dohromady jako rodina. Je to náš malý sluneční paprsek," dodala Kerr.

Nejhůře oblékaní muži roku 2010

18. ledna 2011 v 15:57 | Nine (DH) |  Ze světa šoubyznysu
Vypůjčila jsem si opět článek z Novinky.cz, včetně jejich fotografií (z nichž jedna mě opravdu pobavila ):

Oddělovač
Šestadvacetiletý počítačový expert Mark Zuckerberg je sice nejúspěšnějším podnikatelem současnosti a díky sociální síti Facebook také nejmladším ze světových miliardářů, ale rozhodně není módní ikonou. I přesto, že má k dispozici stovky miliónů, chodí oblékaný jako muž, jemuž chrastí v kapse pár drobných. Je tak podle magazínu Esquire třetím nejhůře oblékaným mužem roku 2010.

Mark Zuckerberg

Fotky

18. ledna 2011 v 9:24 | Nine (DH)
Tyhle fotky nejsou nijak výjimečné, jedná se spíš o momentky než o snahu zaznamenat nádhernou kompozici apod.
Začnu nedávným objevem, jak se také dá popřát PF 2011...
PF 2011

Golden Globes 2011

17. ledna 2011 v 9:50 | Nine (DH) |  Ze světa šoubyznysu
Když dovolíte, ušetřím si trochu více času na učení na zkoušku a vypíšu jen změny oproti vyhlašování Cen kritiky 2011. Opravdu jich nebylo moc...

RESPIRO

16. ledna 2011 v 9:21 | Nine (DH) |  Filmy (ostatní země)
Tentokrát film, který vznikl v Itálii...

NEŽ SI PRO NÁS PŘIJDE

16. ledna 2011 v 8:45 | Nine (DH) |  Filmy (ostatní země)
Jeden ze včerejších TV tipů . Mimochodem, tento film Nova dnes reprízuje - ve 13:10.

NEŽ SE SETMÍ

15. ledna 2011 v 19:10 | Nine (DH) |  Filmy (USA)
Jako každý čtvrtek jsem vyrazila do trafiky pro TV program. A jako pokaždé při té příležitosti jsem prohlídla DVD, která nově vyšla. A zaujal mě titul uvedený v názvu článku. Respektive jméno herce, který v něm měl hrát. Johnny Depp. Když jsem si pak přečetla popis děje, řekla jsem si, že by se mi to mohlo líbit (navíc mi to něco říkalo), a tak jsem si DVD koupila.
Odpoledne si pak s kamarádkou píšeme a ona zmiňuje film, který viděla. Domnívám se, že má na mysli film s Piercem Brosnanem (Klub vyděračů). Neměla, jak jsem pak zjistila. Ale jak jsem měla otevřenou Brosnanovu filmografii, zahlédla jsem tam snímek Když se setmí. A u toho šedomodrý čtvereček, což na ČSFD není moc procent. Tak jsem se "lekla", co jsem si to koupila . Rozklikla jsem daný film a koukám, že jsem se spletla.
Co mi to s těmi podobnými názvy dělaj?

TV tipy na dnešní den

15. ledna 2011 v 12:13 | Nine (DH) |  TV doporučení
Sobotní odpoledne a večer budou v televizi zajímavé...:

15:55 Nova - Hairspray

Píše se rok 1962, Baltimore, USA. Obtloustlá středoškolačka Tracy Turnblad (Nikki Blonsky) navzdory svým nepřehlédnutelným tělesným rozměrům miluje tanec a sní o tom, že se stane hvězdou televizní taneční show Cornyho Collinse (James Marsden). Na cestě za splněním svého snu ji sice podporuje otec Wilbur (Christopher Walken), ale Tracy musí překonat řadu překážek, které nesouvisejí jen s jejími tělesnými proporcemi: počáteční odpor své podobně tělnaté matky Edny (John Travolta) nebo nenávist televizní producentky Velmy (Michelle Pfeiffer) a její protěžované dcery. Tracy pak dokonce začne bojovat i s rasovou segregací, která ve společnosti vládne.


Ceny kritiky 2011

15. ledna 2011 v 10:57 | Nine (DH) |  Ze světa šoubyznysu
Včera, v pátek 14. ledna 2011, se rozdávaly Ceny kritiky (Chritic's Choice Award) za filmy z předchozího roku. A jak to dopadlo?

NEJLEPŠÍ FILM

The Social Network - poster


dále byly nominovány filmy: 127 hodin, Černá labuť, Fighter, Počátek, The King's Speech, Město, Toy Story 3: Příběh hraček, Opravdová kuráž, Winter's Bone


NEJLEPŠÍ HEREC

Colin Firth ve filmu The King's Speech

dále byli nominováni herci: Jeff Bridges (Opravdová kuráž), Robert Duvall (Get Low), Jesse Eisenberg (The Social Network), James Franco (127 hodin), Ryan Gosling (Blue Valentine)


NEJLEPŠÍ HEREČKA

Natalie Portman ve filmu Černá labuť
Černá labuť - plakát


dále byly nominovány herečky: Annette Bening (Děcka jsou v pohodě), Nicole Kidman (Rabbit Hole), Jennifer Lawrence (Winter's Bone), Noomi Rapace (Muži, kteří nenávidí ženy), Michelle Williams (Blue Valentine)

ŠRÁMY

14. ledna 2011 v 15:10 | Nine (DH) |  Filmy (ostatní země)
Rozhodla jsem se podívat se na něco z filmové tvorby našich sousedů...

Orlando Bloom je táta!

12. ledna 2011 v 20:31 | Nine (DH) |  Ze světa šoubyznysu
Orlando Bloom je táta! - pár Miranda Kerr a Orlando Bloom
Hollywood se chystá na babyboom - že čekají potomka v nedávných dnech oznámili třeba Jewel, Owen Wilson nebo Marion Cotillard. A do toho přišla zpráva, že pár Miranda Kerr a Orlando Bloom už rodiči jsou!

Podle různých zdrojů Miranda Kerr porodila minulý pátek syna, nicméně ani herec Orlando Bloom, ani jeho žena, modelka, Miranda Kerr to nepotvrdili (resp. se vůbec nevyjádřili).

Herald Sun z rodné Austrálie modelky přišel se zprávou, že chlapec má vážit 10 liber (cca 4,5 kg). Narodil se údajně v USA a u porodu tatínek nechyběl .

Pár se zasnoubil v červnu 2010 a na svatbu došlo o měsíc později. A z listopadu pochází fotka níže; při jejím vzniku modelka přiznala, jak moc se na vlastní rodinu těší:
Těhotná Miranda Kerr

127 HODIN

12. ledna 2011 v 8:38 | Nine (DH) |  Filmy (USA)
Musela jsem se, Mima, opičit...  Do kinopremiéry bych to nevydržela a když jsi napsala, že je to na netu...