........................Johnny Depp..........Casey Affleck............Leo DiCaprio...................Zac Efron....................Joaquin Phoenix

**
              .. ....             Jude Law.....................Edward Norton....................Keanu Reeves.........Matt Damon

TELEFONNÍ BUDKA

7. ledna 2011 v 18:38 | Nine (DH) |  Filmy (USA)
Nevím, proč jsem si po delší době vzpomněla na tenhle film a že jej už delší dobu chci vidět... Když už ho mám doma...Trailer:Rok vzniku: 2002
Žánr: Thriller / Mysteriózní
Režie: Joel Schumacher
Hrají: Colin Farrell (Stu Shepard), Kiefer Sutherland (volající), Forest Whitaker (kapitán Ramey), Radha Mitchell (Kelly Shepard), Katie Holmes (Pamela McFadden) a další...


Oficiální text distributora:

Mluv, nebo jsi mrtvej!
Rušná newyorská ulice. Telefonní budka. Newyorský novinář a mediální konzultant Stu Shepherd (Colin Farrell) je těžce cool. Cestou po Manhattanu důležitě oslňuje svého asistenta znalostmi mediálně profláknutých lidí, ale i svou morálkou. Novinář by nikdy neměl lhát. Stu je se sebou spokojený. Jak se ukáže, není to s jeho morálkou tak horké. Každý den právě z té zmiňované budky telefonuje pravidelně své milence. Ale někdo sem najednou volá. Stu zvedne sluchátko a to je fatální chyba. Jeho život se v jedné minutě změní. Stane se vězněm v malém prostoru, vězněm šílence, masového vraha, ostřelovače. Ten ho má na mušce a bez milosti vydírá, protože o jeho zdánlivě bezúhonném životě ví naprosto všechno. Násilný incident v blízkosti telefonní budky přivede na scénu policii, která se ze všech sil snaží vyprostit Stua z telefonního zajetí. Ale skončila skutečně polapením podezřelého vražedná hra?


Moje hodnocení:

Hvězda - hodnocení
Hvězda - hodnocení
Hvězda - hodnocení
Hvězda - hodnocení
Možná kdyby do toho nezačla máma telefonovat a pak bušit řízky a možná kdybych nebyla ospalá a tudíž lehce rozčílitelná, bylo by to tak o půl hvězdičky víc. Jenže kdyby...
Dost napínavé, někdy až natolik, že mi to způsobilo zástavy dechu . Možná mě ale víc děsí ta představa, že by se mi to klidně taky mohlo stát. Nebo komukoli. (Ačkoliv jsem nikdy v životě z telefonní budky nevolala!). Závěr filmu dost... "ostrej"... Jó, tady to možná většina neodhadla .
Colin Farrell odvedl opravdu skvělý výkon! K tomu mu pomáhala vynikající hudba a výborná kamera.
Ale pár věcí mě tam prostě nějak rozčilovalo... Třeba ty prostitutky na začátku... A ještě něco, co moc neumím pojmenovat. Nebo že by Amerika? (v tom lepším slova smyslu)


Zajímavosti:

Film byl natočen chronologicky - jak se odehrával děj, tak se i natáčelo.

Natáčení trvalo 12 dní. Z toho 10 dní zabralo natáčení v telefonní budce a zbylé 2 dny se pořizovaly záběry mimo budku a z jejího okolí.

Když se film chystal do kin, na žádném propagačním plakátu se Kiefer Sutherland jako záporák neobjevil. To až v době, kdy film doputoval na VHS a DVD.

Scéna, ve které se Stu ke všemu přizná, byla natočena hned na první pokus. Colinovi se za to navíc dostalo od přítomných bouřlivého potlesku!

Záběr Katie Holmes z restaurace je v době, kdy herečka odpočívala, tedy nebyla ve své roli. Režisérovi se ale líbilo, jak právě vypadá, a tak ji natočil a záběry ve filmu použil.

Události ve filmu se odehrávají v reálném čase.

Komparzisté scénář nečetli, takže většina reakcí je skutečná a ne hraná.

Když se jedna z prostitutek rozčiluje a řve na Stua, "ať zavěsí ten zas*aný telefon", nazve ho ještě jedním nemilým označením. Herečka zaimprovizovala a pohled Colina 's kým si myslíš, že mluvíš' je opravdová Colinova reakce.

O režii se zajímal i Michael Bay. Když se setkal se scénáristy a producenty, první věc, na kterou se zeptal, bylo: "Jak ho dostaneme z té budky?"

Ve filmu si mohli zahrát Will Smith, Jim Carrey nebo Bruce Willis. Poslední jmenovaný přišel i s několika nápady, některé z nich byly ve filmu nakonec i skutečně použity, ale herec od natáčení odstoupil.

A jak to celé také mohlo skončit?
Stu by vyšel z budky a začal by střílet do okolních oken. Po dvou ranách by jej zasáhla gumová střela jednoho z policistů a Stu by se sesul k zemi. Detektiv Ramey by se chopil sluchátka, ve kterém by slyšel, jak se policejní ostřelovačí blíží ke střelci po schodech, a zlomený hlas volajícího, který se domnívá, že stále mluví se Stu: "Ale nikdy na mě nezapomeneš. Dopřál jsem ti ten nejvzrušivější den tvého života. Poděkuj." A pak zemře.Plakáty:

Telefonní budka - plakát
Telefonní budka - plakát
Telefonní budka - plakát
A nakonec DVD verze. Vidíte? Kiefer Sutherland...
Telefonní budka - plakát
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mima Mima | Web | 7. ledna 2011 v 19:09 | Reagovat

No, som veľmi rada, že film netočil Michael Bay :-) Inak, prvý zo šokov mi spôsobila scéna, kde Stu ide von zbúdky a zrazu ho strelia - po niekoľkonásobnom pozretí už viem, že to je gumová strela, ale mala by si v tú chvíľu vidieť moju tvár :-D

2 ADU ADU | Web | 9. ledna 2011 v 17:24 | Reagovat

u nás šli jeden večer dva filmy s Collinom za sebou a toto bol jeden z nich. test som si pozrela, ale na toto som už bola tuším dosť unavená, hoci bol hodnotený lepšie, škoda, že ich nevymenili a tento nedali skôr

ja si zas spomínam, že som s Leom videla The Departed a ten film ma úplne dostal

3 LaRhette LaRhette | Web | 13. ledna 2011 v 12:12 | Reagovat

Skvělý film, vždy mě potěší, když se vyskytne snímek, odehrávající na omezeném prostoru a přesto diváka nenudí. Zapůsobil na mě hlavně poprvé :).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama