........................Johnny Depp..........Casey Affleck............Leo DiCaprio...................Zac Efron....................Joaquin Phoenix

**
              .. ....             Jude Law.....................Edward Norton....................Keanu Reeves.........Matt Damon

LEGENDA O SLAVNÉM NÁVRATU

5. října 2011 v 23:33 | Nine (DH) |  Filmy (USA)
Tak jsem myslela, že budu večer koukat zas na Expozituru, z čehož jsem moc nadšená nebyla. Ale o reklamě mezi jednotlivými díly Kroku za krokem na Nova Cinema proběhla ukázka na film Legenda o slavném návratu, zalíbila se mi, ale pro jistotu jsem zašla ještě na ČSFD. Vysoké hodnocení mi nakonec určilo, na co budu od 20:00 koukat... Usmívající seTrailer:The Legend of Bagger Vance

Rok vzniku: 2000
Žánr: Drama / Fantasy / Romantický / Sportovní
Režie: Robert Redford
Hrají: Will Smith (Bagger Vance), Matt Damon (Rannulph Junuh), Charlize Theron (Adele Invergordon), Bruce McGill (Walter Hagen), Joel Gretsch (Bobby Jones), J. Michael Moncrief (Hardy Greaves), Peter Gerety (Neskaloosa), Lane Smith (Grantland Rice), Michael O'Neill (O.B. Keeler), Trip Hamilton (Frank Greaves) a další...


Oficiální text distributora:

Psal se rok 1916 a zdálo se, že na straně mladičkého Rannulpha Junuha jsou všichni svatí. V Savannah, ve městě kde žil, byl golf milovaným sportem a on se s golfovou holí v ruce snad narodil. Pak přišel povolávací rozkaz a ze zákopů I. světové války se vrátil zcela jiný mladík. Jako by mu utrpení, kterého byl svědkem, stálo v nastoupené cestě. Opustil svou dívku Adele, někdejší dům i golfové hřiště a obklopil se lidmi stejně ztracenými v životě jako on sám. Léta plynula a z Adele se stala dědička rozsáhlého, jenže krachujícího golfového komplexu. V době hospodářské krize je pro ni uspořádání velkého turnaje jedinou záchranou. Dva velké hráče - Hardyho Greavese a Bobby Jonese - získala. Chyběl jí jen domácí soupeř. Nebylo jednoduché Rannulpha přesvědčit, aby nastoupil. Nikdo mu moc šancí nedával. Opravdu v něj věřil jen malý Hardy. Ten se s odstupem času stal vypravěčem příběhu o třech turnajových dnech, v nichž se v Savannah objevil golfový "anděl strážný" jménem Bagger Vance, aby vrátil život svému chráněnci Rannulphovi a poznamenal osudy všech přítomných.


Moje hodnocení:

Upřímně, nečekala jsem, že mě film natolik chytí. Ale hrozně, hrozně se mi líbil! Usmívající se Kvůli příběhu a i kvůli hercům.
Jedna z nejúžasnějších věcí byl jemný humor, který díky hudbě vyplynul i tam, kde by třeba jinak ani nebyl postřehnut nebo by naopak docházelo k opačným emocím, dojmutí a breku. Další, co mě zaujalo, bylo, že "anděl strážný" byl mladý, ne žádný starý mudrc s fousem. To, že měl tvář Willa Smithe, mě hodně bavilo a pozvedlo film Usmívající se.
Je zajímavé, co dokáže s příběhem udělat originální název a jeho český (i slovenský) překlad. Pod českým titulem jsem to vnímala jako příběh Rannulpha Junuha, ale když si čtu anglický název, začínám víc na děj pohlížet ze strany onoho Baggera... Usmívající se
Už od začátku je téměř jasné, jak to dopadne, ale ono se to ke konci jaksi zkomplikovalo a divák mohl zůstat na pochybách, stejně jako já. Takže jsem nakonec držela palce a tajila dech, jak to tedy vlastně skončí Smějící se.
Film je z roku 2000 a vůbec to na něm není vidět, což mě až zaráží. Ne v negativním slova smyslu, ale prostě zaráží Usmívající se.
Z herců mě hodně zaujal svérázný a svůj J. Michael Moncrief Smějící se. Ten klučina byl moc dobrý Usmívající se. Matt Damon, klasika, skvělý, a o Willu Smithovi už jsem tu psala Usmívající se.
Nemusíte o golfu nic vědět a přesto film "pochopíte" a bude se vám líbit Usmívající se.


Zajímavosti:

Původně měli hlavní role hrát Morgan Freeman a Roberf Redford. Redford nakonec usoudil, že by film fungoval líp s mladšími golfisty. - a já toto rozhodnutí velice oceňuji!!! Usmívající se

Matt Damon nikdy neměl zkušenosti s golfem. Kvůli své přípravě tak strávil měsíc s profesionálem Timem Mossem v Hilton Head v jižní Kalifornii.

I když je příběh smyšlený, Bobby Jones i Walter Hagen byli skuteční golfisté. Jones byl slavnější mimojiné i kvůli tomu, že založil turnaj US Masters v Augustě.

Jack Lemmon v úloze vypravěče na začátku filmu řekne větu "Je to kouzelný čas." Tuto frázi řekl Lemmon v každém filmu, ve kterém účinkoval.

Scéna, kdy se Rannulphovi pohne míček, je založena na skutečné události. Roku 1925 na šampionátu US Open ve Worcesteru Jones na 11. jamce prohlásil, že se jeho míček pohnul z místa. Bylo usouzeno, že nikdo jiný toto neviděl. Na jeho adresu poté rozhodčí uvedli, že jen blázen by na tom nadále trval. Poté co rozhodčí ohlásil tento úžasný projev fair play divákům, pronesl Jones: "Pochválíte lupiče za to, že vykrade banku? Ne. Tímto způsobem by se měl golf hrát." Jones nakonec prohrál o jednu jamku.


Plakáty:

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mima Mima | E-mail | Web | 6. října 2011 v 19:05 | Reagovat

Nabudúce, keď toto pôjde v TV, nenechám sa odradiť veľmi zvláštnym názvom :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama