........................Johnny Depp..........Casey Affleck............Leo DiCaprio...................Zac Efron....................Joaquin Phoenix

**
              .. ....             Jude Law.....................Edward Norton....................Keanu Reeves.........Matt Damon

PERFECT DAYS - I ŽENY MAJÍ SVÉ DNY

3. prosince 2011 v 22:21 | Nine (DH) |  Filmy (ČR)
Místo přednášek v kině Usmívající se.Trailer:Rok výroby: 2011
Žánr: Komedie
Režie: Alice Nellis
Hrají: Ivana Chýlková (Erika Oskarová), Vojtěch Kotek (Adam), Ondřej Sokol (Richard), Bohumil Klepl (Viktor), Zuzana Kronerová (matka), Martha Issová (Nikol), Zuzana Bydžovská (Alice), Igor Chmela (přítel z Paříže) a další...


Oficiální text distributora:

Celý příběh začíná čtyřiačtyřicátými narozeninami Eriky, která sice nedostane největší kytici, jakou si dovede představit, zato ale pěkné přáníčko od své bývalé švagrové, trapný vzkaz v rozhlasovém pořadu od bývalého manžela, krém na vrásky od homosexuálního kamaráda Richarda a dárkový striptýz od své nevyzpytatelné matky. Přáníčko si doma vystaví, při vzkazu se - ač sama sebe proklíná - dojatě rozpláče a dárkového striptéra jí okamžitě přebere Richard. Takhle vypadá úspěšný život Eriky Oskarové, hvězdy televizního pořadu "Před a po". Přitom Erika má skoro všechno - vlastní pořad, vyhlášený kadeřnický salón, velký byt s terasou a svobodu, ale s každým přibývajícím rokem víc a víc touží po tom jediném, co nemá - a to je dítě. Erika tedy nastolí plán "Dítě" a pustí se do něj se stejnou vervou, se kterou budovala jak svůj podnik, tak své vlastní já. Jenže některé věci se nalinkovat nedají, například mladičký barman Adam.


Moje hodnocení:

Nebudu zastírat, že jsem film chtěla vidět především kvůli účastníkům Partičky - čili kvůli Ondřeji Sokolovi a Igoru Chmelovi. Ovšem také musím přiznat, že ač ho běžne ráda nemám, v traileru mě zaujal i Vojta Kotek. Ale zpět k prvně jmenované dvojici herců. A začnu Igorem Chmelou, ostatně i on - k mému překvapení - se objevil hned na začátku. A to úplném a ještě na velmi krátko Zamračený. To Ondřej Sokol už dostal mnohem více prostoru, snad srovnatelně s Vojtou Kotkem. Můj dojem? Pobavil, ale nemohla jsem se zbavit dojmu, že ani tolik hrát nemusí - vždyť on se tak chová/pohybuje běžně (resp. v Partičce jo) Smějící se. Sám říká, že s tím, že ho lidé považují za homosexuála, má problémy a teď se to pravděpodobně ještě zesílí Smějící se. Každopádně většina perel padala z jeho úst Usmívající se.
Zmiňovala jsem i Vojtu Kotka. Ve filmu mě nakonec zaujal stejně jako už v traileru a velice mě to překvapilo. Jak jsem psala, nemám ho v lásce (a pravděpodobně mu na chuť nepřijdu nikdy). Zde mu ovšem role hrozně sedla a vše jsem mu věřila. A taky pronesl hlášku, která mě z celého filmu pobavila nejvíc - zaznívá i v traileru, kdy o Erice (Ivaně Chýlkové) mluví jako o Gasparovičovi Smějící se. A ještě jednu scénu musím vypíchnout - když spolu s Erikou v kuchyni hrají na různé nádobí. To je tak krásná scéna, nebo aspoň já takové obecně miluji! Usmívající se A hned mi naskakuje další a další scéna, které tedy zas naopak spíše pořádně pobavily, ale nechci spoilerovat Smějící se. Úsměv, ten vám z tváře nezmizí (snad až na jednu scénu).
Pro mě bylo ještě obrovským plus to, že režisérka část filmu natáčela v La Fabrice. Nepotěšilo mě to kvůli Partičce, jak by se díky mé posedlosti tímto pořadem mohlo zdát, neboť právě zde se show natáčí, ale kvůli tomu, že ukázala záběry z vystoupení La Putyka! Je to beznadějně vyprodané představení, které bych moc ráda jednoho dne viděla Usmívající se.
Co ovšem filmu nemohu odpustit, je možná o něco delší stopáž, než by byla nutná. Místy byl film hlušší a nudil, vlekl se.


Plakát:

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama