........................Johnny Depp..........Casey Affleck............Leo DiCaprio...................Zac Efron....................Joaquin Phoenix

**
              .. ....             Jude Law.....................Edward Norton....................Keanu Reeves.........Matt Damon

VENDETA

24. dubna 2012 v 15:02 | Nine (DH) |  Filmy (ČR)
Ahojte!
Vím, že je to strašně dlouho, co jsem se na blogu zdejším i vašich objevila. Vždyť mi už přišel i výstražný e-mail, že jsem se 3 měsíce nepřihlásila a můj blog může být smazán! Smějící se Ale není čas a když je, internet chodí tak strašně pomalu, že mi zdejší rozhraní nelze načíst Nerozhodný. Těch nových filmů, co už jsem viděla... Smějící se Hned jedním začnu Usmívající se.Trailer:


Rok vzniku: 2011
Žánr: Drama/Thriller
Režie: Miroslav Ondruš
Hrají: Ondřej Vetchý (Pochman), Oldřich Kaiser (lesník Mazura), Igor Chmela (Chadima), Marek Taclík (Novotný), Lucie Šteflová (Hanka), Ondřej Havel (Tomáš), Václav Vostárek (David), Leoš Noha (realitní agent) a další...


Oficiální text distributora:

Na opuštěné mýtině najde lesní správce (Oldřich Kaiser) ležet bezvládné tělo muže (Ondřej Vetchý). Podaří se mu ho vzkřísit, muž si ale nic nepamatuje. Neví, jak se do lesa dostal ani proč je celý od krve a namísto odpovědí z místa uteče. Správce se vydává za ním a postupně zjišťuje, že muž je zapletený do krvavé msty, kterou možná sám inicioval a v níž důležitou roli hraje jeho čtrnáctiletá dcera (Lucie Šteflová). Kromě toho jsou ve hře čtyři miliony korun, dva uplacení policajti (Igor Chmela, Marek Taclík) a trojice mladíků (Ondřej Havel, Daniel Novák, Václav Vostárek), která rozhodně nemá čisté svědomí. V jednom dni, během několika hodin, tak jeden zločin spojí osudy několika lidí. Nic ale není tak jednoduché, jak by se mohlo zdát, protože hranice mezi pomstou a zločinem je velmi tenká.
V jednom dni, během pár hodin, spojí pomsta osudy několika lidí. Kdo z nich je vrah a kdo oběť? Ondřej Vetchý a Oldřich Kaiser v hvězdně obsazeném thrilleru, který se vám zadře pod kůži.


Moje hodnocení:

Spíš než ze samotného filmu mě mrazí z jeho obsahu, z toho, o čem vypráví... A ať už je to o konání mládeže, nebo o následné pomstě otce. Ale nebýt kvalitně odvedené filmařské práce, takové pocity by film asi zanechat nemohl... Atmosféra je budována postupně, "s citem". Někdy je ovšem spíš až "přebudovávána", zkrátka přehání a zachází moc daleko, ve smyslu, že film to zbytečně protahuje, aniž by to mělo nějaký účel.
Na druhou stranu se připojuji k některým recenzentům a kritikům, kteří mluvili o zbytečnosti postavy lesníka Mazury. Neříkám, že bych tuto roli vyškrtla úplně, ale myslím, že se zbytečně moc dostala do popředí. Film a děj trochu roztříštila, byť vlastně jen na 2 souběžné dějové linky...
Herecké výkony jsou parádní (Igor Ch. skvělý hajzlík...) a byla jsem spokojená i s mladými herci.
Snímek se zařadil k těm, které bych chtěla vidět znovu, ale vždy při takové myšlence o tom musím začít uvažovat, jestli to FAKT chci... Usmívající se


Zajímavosti:

Natáčení filmu bylo pro všechny velmi náročné. Točilo se hlavně v lesích a na plac se nastupovalo už před pátou ráno.

Miroslav Ondruš na svém autorském díle pracoval již od roku 2008. Samotné natáčení trvalo pouhé tři týdny.


Plakáty:


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lemonie Lemonie | Web | 24. dubna 2012 v 20:20 | Reagovat

Zrovna jsem na tebe myslela, už jsem se bála, jestli se ti něco nestalo, že vůbec nic nepíšeš. Tak jsem ráda, že jenom nemáš čas (teda samozřejmě mám ráda tvoje tipy na filmy, ale víš jak to myslim :D)

2 Mima Mima | Web | 24. dubna 2012 v 21:20 | Reagovat

Vitaj naspäť! :) Poriadne si mi tu chýbala :-)

3 PeterSlags PeterSlags | E-mail | Web | 26. srpna 2017 v 18:34 | Reagovat

“Adoro viaggiare in Segway”. Il modo migliore per cadere in amore con Verona in nessun tempo!
Quando si dispone di un breve tempo a coprire una citta, questo e un ottimo modo per farlo. Mi e piaciuto molto il nostro tour e guida. L'audio e stato un po' difficile, ma la guida li ha tenuti lavorando. Quando il suo caldo, questo e un ottimo modo per andare in giro e stare un po' fredda. Verona e una citta facile accesso per segway intorno. Abbiamo visto tutti i principali siti e ci hanno dato una buona sensazione per il layout della citta. Siamo stati in grado di tornare a pochi posti il giorno successivo per un po' di tempo.

https://www.regiondo.it/segway-historic-tour-in-verona

<b>Book Now</b> ''' http://segwayverona.com/

https://eu5.bookingkit.de/onPage/detail?e=2202759fc95947e409b3435a7ae87161&preview=true&lang=it

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama