........................Johnny Depp..........Casey Affleck............Leo DiCaprio...................Zac Efron....................Joaquin Phoenix

**
              .. ....             Jude Law.....................Edward Norton....................Keanu Reeves.........Matt Damon

THE ARTIST

3. května 2012 v 7:56 | Nine (DH) |  Filmy (ostatní země)
To je děs. Se sem vůbec nedostanu a to mě ty vaše komentáře tak potěšily a zařekla jsem se, že sem tedy začnu zas chodit. Ale co Dangl nechtěl, internet prostě blbne Nerozhodný.Trailer:


The Artist (Francie/Belgie)

Rok vzniku: 2011
Žánr: Romantický / Komedie / Drama
Režie: Michel Hazanavicius
Hrají: Jean Dujardin (George Valentin), Bérénice Bejo (Peppy Miller), John Goodman (Al Zimmer), James Cromwell (Clifton), Penelope Ann Miller (Doris), Missy Pyle (Constance) a další...


Oficiální text distributora:

Hollywood, 1927, George Valentin (Jean Dujardin) patří k největším hvězdám němého filmu. Poznáte ho podle tenkého knírku, typické bílé kravaty a fraku. Jeho účinkování v exotických příbězích o intrikách a hrdinských činech znamenalo velký úspěch pro filmové studio Kinograph, v jehož čele stojí magnát Al Zimmer (John Goodman). Sláva Georgovi vynesla elegantní manželku Doris (Penelope Ann Miller), každý den ho vozí do práce oddaný šofér Clifton (James Cromwell) a vítá ho vlastní usměvavá tvář z plakátů Kinographu. Na filmové premiéře spontánně reaguje na bouřlivé davy fanoušků a reportérů. Jakoby svým postavám z oka vypadl a jeho hvězdná kariéra se zdá neohrozitelná. Hollywood však brzy ovládne nový fenomén: mluvený film. George touto technickou novinkou opovrhuje a označuje ji za nevkusné pobláznění. V roce 1929 chce Kinograph úplně zastavit výrobu němých filmů a George se musí rozhodnout: buď přijme zvuk, jako to udělala mladá vycházející hvězda Peppy Miller, nebo bude riskovat pád do zapomnění.


Moje hodnocení:

Film, u kterého jsem nedokázala najít nic, co by se mi nelíbilo! Opravdu - a to jsem se pořádně snažila!
Občas čtu, že je filmu vytýkána zápletka - příliš jednoduchá. Ale mně se líbilo, že film ctil i obvyklou lehkou prostotu / naivitu filmových děl z doby, ve které se odehrával.
Hudba - naprosto perfektní! Když byly ze začátku scény z promítání nového Valentinova filmu, kdy ten byl podbarvován živou hudbou, říkala jsem si, že snad to jediné tomu k naprosté dokonalosti chybí Usmívající se.
Humor - parádní! Velice příjemný, milý, jemný a ne povrchní (i když - to snad ani nešlo...). Jsem se zasmála víc, než u kdejaké komedie Usmívající se.
Herecké výkony - geniální! Oscar a další ceny pro Jeana Dujardina zcela právem zasloužené. Vynikajícně odvedená práce! Usmívající se Hihi, a pejsek Uggie alias Jack... Když jsem četla o tom, že dostal speciální cenu, myslela jsem si, jaké psí kousky ve filmu nepředvádí. Pomalu jsem až čekala artistická čísla, ale on byl prostě jen pejsek! A to tomu skvěle přistálo! Usmívající se

Opravdu se mi líbilo, kolika charakteristik němých filmů se The Artist držel. Nic neodbyl!
A nesmím zapomenout na všelijaké hrátky, se kterými tvůrci přišli. Asi nejvíc zaujmou samozřejmě ty z mluveného filmu, resp. z příchodu zvuku do filmu. Např. hrůzná představa Valentina, kdy všechno okolo něj dostává zvuk, jen on je pořád němý. A skvělé je zakončení filmu, kdy konečně i Valentin promluví... A všichni pochopí, proč se do mluveného filmu nehodí... Usmívající se
Nebo jak si Peppy Miller hraje s Valentinovým kabátem, taky perfektní a roztomilé! Usmívající se

Krátce po zhlédnutí filmu jsem o něm vyprávěla kamarádce. Zcela nadšeně asi hodinu, né-li dýl Smějící se Usmívající se. I po filmu se mi chtělo v kině tleskat! Usmívající se


Zajímavosti:

Všechny taneční výstupy hlavních představitelů nebyly dublovány. Herci naopak tvrdě trénovali, aby mohli taneční kreace předvést sami. Závěrečné taneční číslo se cvičilo 5 měsíců a natáčelo na sedmnáctkrát.

Ve filmu není vidět jediný přiblížený 'zoom' záběr, protože se v době, do které je film situován, zoom ještě nepoužíval.

Film byl původně natočen v barvách a až poté převeden do černobílého formátu.

The Artist se stal pravděpodobně nejoceňovanějším filmem francouzské filmové historie.


Plakáty:
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Mima Mima | Web | 3. května 2012 v 14:25 | Reagovat

Hrozne sa mi páčilo, ako to bolo vtipné a citlové zároveň.. :-) Nečakala by som, že práve Artist ma zo všetkých oscarových nominantov najviac dojme :-)

2 simca03 simca03 | Web | 11. července 2012 v 14:38 | Reagovat

O filmu jsem slyšela, když byl v kině, ale jakkoli věřím, že je skvělý, nevím, jestli je to něco pro mě..
Asi spousta světaznalých kritiků a filmových fanoušků dokáže ocenit uměleckou stránku takovýhle filmů, ale není to prostě můj styl. :-x  :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama